nowsze
1 3
 • 25.03.2023
  Finałowa Gala
  Drugiej edycji Plebiscytu 16 Liderek Równości
   
  Druga edycja plebiscytu 16 Liderek Równości zakończyła się Galą Finałową, która odbyła  się w Warszawie 25 marca 2023 br. 
  Plebiscyt został zorganizowany przez Stowarzyszenie Kongres Kobiet oraz Ambasadę Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Polsce, we współpracy z British Council i Klubem Akademii Liderek Henryki Bochniarz. Magazyn Forbes Women objął Plebiscyt patronatem medialnym. “Plebiscyt został stworzony, aby uhonorować osiągnięcia lokalnych liderek. Jego szczególną wartością jest to, że wyróżniamy też kobiety działające w mniejszych miejscowościach. Laureatki to kobiety, które inicjują zmianę i pomagają tworzyć lepszą rzeczywistość dla przyszłych pokoleń.” - podkreśliła Ambasador Brytyjska w Polsce Anna Clunes. 
  więcejNext
 • 12.08.2022
  Strefa na Zdrowie Polpharmy 
  PROGRAM BEZPŁATNYCH KONSULTACJI ZDROWOTNYCH
  w sześciu polskich miastach
   
  Ogólnopolski program bezpłatnych konsultacji zdrowotnych Strefa na Zdrowie Polpharmy od sierpnia wraca do polskich miast. Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego, jako pierwsi będą mogli skorzystać z badań profilaktycznych już 20 sierpnia br. Następnie mobilne centrum diagnostyczne odwiedzi kolejne miasta: Rybnik, Kobyłkę, Sieradz, Przemyśl oraz Nową Dębę. Aby tegoroczne akcje mogły jak najlepiej odpowiadać na potrzeby zarówno polskich pacjentów, jak i uchodźców z Ukrainy, do współpracy zaproszona została Polska Misja Medyczna, która pomogła w doborze lokalizacji oraz zapewniła lekarzy obsługujących Strefy. Akcja potrwa do 25 września br. 
   
  Strefa na Zdrowie to odpowiedź Polpharmy na potrzebę popularyzacji badań profilaktycznych. Od 2012 r. firma realizuje program, którego celem jest ułatwienie dostępu do takich badań osobom powyżej 40. roku życia. W tym roku Strefa obchodzi swój 10. jubileusz. Do tej pory przebadanych zostało ponad 20 tysięcy pacjentów podczas 105 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.
  więcejNext
 • 11.08.2022
  Europejski Zielony Uniwersytet 
  tętniąca życiem przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń nt. kluczowych kwestii związanych z zieloną polityką
   
  15 i 16 lipca 2022, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się Europejski Zielony Uniwersytet, dwudniowa międzynarodowa impreza współorganizowana przez Green European Foundation we współpracy z Fundacją Strefa Zieleni i Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.
   
  Celem Uniwersytetu jest szerzenie zielonej wiedzy i wartości, wymiana doświadczeń i integracja w ramach zielonej rodziny. W wydarzeniu wzięło udział 150 Zielonych aktywistów i polityków, aktywistek i polityczek oraz zainteresowanych zieloną perspektywą aktywnych obywateli i obywatelek z Polski i całej Europy, którzy mogli nawiązać kontakty, dyskutować i wzmacniać się nawzajem.
  więcejNext
 • 12.07.2022
   
  GALA FINAŁOWA I EDYCJI KONKURSU
   „Wyobraź Sobie”
   oraz wręczenie
   Nagrody im. Piotra Woźniaka-Staraka
  Polskiej Gildii Producentów
   
  W sobotę 25 czerwca 2022r. odbył się Finał I edycji Konkursu „Wyobraź Sobie” oraz wręczenie Nagrody im. Piotra Woźniaka-Staraka Polskiej Gildii Producentów dla Najlepszego Producenta 2021. Pierwsze miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 20 000 zł  oraz Nagrodę Specjalną - Stypendium Scenariuszowe Fundacji Rodziny Staraków w wysokości  50 000 zł otrzymał Piotr Hadyna za treatment zatytułowany  Tajsa. Hadyna jest studentem V roku scenariopisarstwa na PWSFTviT w Łodzi oraz absolwentem edytorstwa oraz filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
   
  Nagrodę im. Piotra Woźniaka – Staraka Polskiej Gildii Producentów dla Producenta Roku 2021 otrzymał Mariusz Włodarski – producent takich filmów jak: Śniegu już nigdy nie będzie, Sweat i Niepamięć. Statuetkę Wilka zaprojektowaną przez Lalique wręczyła Natalia Grzegorzek,  prezes Polskiej Gildii Producentów. 
  więcejNext
 • 8.07.2022
  GALA NAUKOWEJ FUNDACJI POLPHARMY 2022

  We wtorek, 21 czerwca 2022r., podczas oficjalnej uroczystości zostały wręczone granty laureatom XX edycji konkursu na finansowanie projektów badawczych ze środków Naukowej Fundacji Polpharmy. Tematem XX edycji konkursu, przeprowadzonej w 2021 r. był „Covid -19 – etiopatologia, klinika, zdrowie publiczne”.

  Na konkurs wpłynęły 22 wnioski projektów badawczych. Rada Naukowa na podstawie recenzji i oceny własnej obejmującej dotychczasowy dorobek autora, oryginalność i innowacyjność projektu, ustaliła listę rankingową i przedstawiła ją zarządowi Fundacji, który zdecydował o przyznaniu 2 grantów. Łączny koszt realizacji obu projektów wynosi 1 104 720,00 zł.
   
   
  więcejNext
nowsze
1 3