Europejski Zielony Uniwersytet 
tętniąca życiem przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń nt. kluczowych kwestii związanych z zieloną polityką
 
15 i 16 lipca 2022, w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbył się Europejski Zielony Uniwersytet, dwudniowa międzynarodowa impreza współorganizowana przez Green European Foundation we współpracy z Fundacją Strefa Zieleni i Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie.
 
Celem Uniwersytetu jest szerzenie zielonej wiedzy i wartości, wymiana doświadczeń i integracja w ramach zielonej rodziny. W wydarzeniu wzięło udział 150 Zielonych aktywistów i polityków, aktywistek i polityczek oraz zainteresowanych zieloną perspektywą aktywnych obywateli i obywatelek z Polski i całej Europy, którzy mogli nawiązać kontakty, dyskutować i wzmacniać się nawzajem. 
 
Poprzez różnorodne formaty wymiany wiedzy i umiejętności, w tym debaty plenarne, warsztaty, szkolenia i sesje networkingowe uczestniczki i uczestnicy przybyli z całego świata mogli zagłębić w najistotniejsze kwestie ekologiczne, społeczne i polityczne w Polsce i połączyć je z szerszymi debatami na szczeblu europejskim. Europejski Zielony Uniwersytet zajął się m.in. kluczowymi kwestiami związanymi z transformacją energetyczną i systemową, uchodźcami ich integracją, feministyczną polityką zagraniczną, bezpieczeństwem żywnościowym i wieloma innymi zagadnieniami.
 
Wystąpienia Keynote,  debata plenarna " Perspektywy polska i ukraińska w Zielonej europejskiej debacie o bezpieczeństwie",  "Krótka rozmowa o bezpieczeństwie energetycznym" oraz sesja "Środowiskowe koszty wojny w Ukrainie" były streamingowane w wersji polskiej, angielskiej. I dostępne są:
https://www.youtube.com/watch?v=sN0wvNb5t14
https://www.youtube.com/watch?v=LVnx1grk_e4
https://www.youtube.com/watch?v=QE6Ax3bNnSQ