WRĘCZENIE NAGRÓD I EDYCJI
PLEBISCYTU 16 LIDEREK RÓWNOŚCI!

Agencja BCMFD była producentem uroczystej gali z okazji wręczenia nagród laureatkom I EDYCJI PLEBISCYTU 16 LIDEREK RÓWNOŚCI! Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie, we współpracy ze Stowarzyszeniem Kongres Kobiet zaprosiła do udziału w Plebiscycie kobiety aktywnie działające na rzecz równouprawnienia i praw kobiet w ich lokalnych społecznościach na terenie całej Polski. Uroczystość z udziałem Anny Clunes - Ambasadorki Brytyjskiej, odbyła się 26 marca 2022 w Warszawie. Nagrody zostały wręczone 16 laureatkom z każdego województwa w Polsce.
 
Jury plebiscytu przyznało również specjalne wyróżnienie dla Liderek Równego Biznesu. Uhonorowane zostały panie, które prowadzą własne małe lub średnie przedsiębiorstwo i w swojej działalności wspierają inne kobiety m.in. poprzez wprowadzanie dobrych praktyk w zakresie kultury organizacji, dbanie o równość płac, szans i awansu. Wyróżnienia otrzymały:
•    Agnieszka Czmyr-Kaczanowska – współtwórczyni portalu Www.mamopracuj.pl, fundacji Mamo Pracuj oraz platformy rekrutacyjnej dla kobiet Talenti.pl.
•    Milena Olszewska-Miszuris - inicjatorka 30% Club Poland.
•    Sylwia Petryna - założycielka PETRA CONSULTING
Uroczystość poprowadziła Aleksandra  Karasińska, redaktorka naczelna Forbes Women.

Na zakończenie gali odbyła się debata pt. „Kobieca siła w społeczeństwie obywatelskim", którą poprowadziła prof. Magdalena Środa. Wzięły w niej udział nagrodzone Liderki Równości.

Partnerem plebiscytu jest British Council.
Patronat medialny objął Forbes Women


Retransmisję z gali można obejrzeć na Facebooku Stowarzyszenia Kongres Kobiet.
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=external&v=456621226263644
https://www.kongreskobiet.pl/16-liderek-równości