Uroczysty koncert  świąteczny Polpharmy
po raz szesnasty
Kolędowanie w Pelplinie


Bożonarodzeniowy koncert organizowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A. to wspaniała tradycja. W tym roku wiąże się z nią magiczna liczba 16. W 2016 roku koncert odbył się w piątek 16 grudnia. Już po raz szesnasty wnętrze Bazyliki Katedralnej w Pelplinie wypełniło się nastrojowymi dźwiękami.

Kolędy w oryginalnych aranżacjach zaprezentowały gwiazdy muzyczne: Ewa Farna, Daria Zawiałow (tegoroczna laureatka Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu), Kapela Sebastiana Karpiela-Bułecki, Sławek Uniatowski oraz światowej klasy głosy operowe: Bożena Bujnicka – występująca na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, nazwana „rewelacyjną debiutantką” i „wspaniałym sopranem” oraz baryton Szymon Komasa, absolwent Studio Operowego przy Metropolitan Opera w Nowym Jorku, finalista konkursu BBC Cardiff Singer of the Word.
 
W koncercie usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy oraz podhalańskie pastorałki w wykonaniu kapeli góralskiej Sebastiana Karpiela-Bułecki (skrzypce, basy podhalańskie, dudy).
 
Artystom towarzyszyła 50-osobowa Elbląska Orkiestra Kameralna, Polski Chór Kameralny należący do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych oraz utalentowani, najmłodsi śpiewacy z Poznańskiego Chóru Chłopięcego działającego we współpracy z jedyną w Polsce, 9-letnią Poznańską Szkołą Chóralną. Łącznie na jednej scenie wystąpiło blisko stu artystów i muzyków. Za oprawę artystyczną koncertu już po raz 10. odpowiada maestro Janusz Stokłosa. Wraz z nim aranżacje muzyczne przygotowali: Paweł Betley i Tomasz Filipczak. Całość poprowadzi Tomasz Wolny, dziennikarz TVP2.

 
Udział w koncercie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich. Mecenasem najpiękniejszego przedświątecznego wydarzenia artystycznego na Kociewiu jest od 16 lat Polpharma.  To bożonarodzeniowy prezent  dla pracowników, partnerów firmy i mieszkańców regionu.
 
Co roku w pelplińskiej Bazylice Katedralnej udział w koncercie biorą najwybitniejsi polscy artyści.  Występowali tu m.in: Anna Maria Jopek, Kayah, Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Aleksandra Kurzak, Ewa Małas-Godlewska, Aga Zaryan, Natasza Urbańska, Piotr Cugowski, grupa Audiofeels, zespół pop-gospelowy „Trzecia godzina Dnia” z Mietkiem Szcześniakiem.
 
Już po raz czwarty dzięki współpracy z Telewizją Polską,  w sobotę 24 grudnia o godz. 16.50 koncert można obejrzeć na antenie TVP2.