„bOOk & aRT Party”
Anna Klara Majewska
i Michał Zaborowski


Podczas  Warsaw Gallery Weekend w ostatni weekend września odbyło się wydarzenie artystyczne pod nazwą „bOOk & aRT Party”. Była to prapremiera  książki Anny Klary Majewskiej połączona z prezentacją cyklu nowych obrazów znanego i cenionego malarza Michała Zaborowskiego. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Agata Młynarska, Katarzyna Sokołowska, Piotr Krasko z żoną Karoliną, Małgorzata Niemen, Aldona Wejchert, Omar Sangare.

Anna Klara Majewska zaprezentowała najnowszą powieść „Melanżeria”, której oficjalna premiera przewidziana jest na 28 września br. To dojrzała opowieść o nieprzewidywalności losu  i zaskakujących konsekwencjach ludzkich decyzji. Wciągające studium relacji przyjaciół, w których pozornie beztroskie i frywolne życie wkrada się tragedia. Akcja osadzona jest w Warszawie, w środowisku modnych klubów, branży modowej, ludzi bogatych, wpływowych, ale niekoniecznie spełnionych czy szczęśliwych. Autorka pisze o pogoni za blichtrem i wygodnym życiem, o zmarnowanych szansach, kłamstwie i konfrontacji ze śmiercią.
 
Prezentacji książki towarzyszył wernisaż obrazów Michała Zaborowskiego pt. ”Każdego można złamać”. Najnowszy cykl, który powstawał od 2014r. to przeskalowane portrety ludzi różnych ras, religii i pozycji społecznej. Element, który można dostrzec na każdym z prezentowanych obrazów – złamana ręka, budzi jednoznaczne skojarzenia. Zaborowski przypomina, że wszyscy podlegamy tym samym prawom natury. Czy każdego można złamać? Artysta pozostawia odpowiedź na to pytanie odbiorcom. 
 
___________________________________________________________________
Anna Klara Majewska – pisarka, dziennikarka, felietonistka. Autorka książek, m.in.  bestsellerowych powieści „Rok na Majorce” i „Powrót na Majorkę”, „Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce”.
 
Michał Zaborowski – absolwent ASP, malarz. Jego obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych i muzealnych na całym świecie.