Centralne obchody Światowego Dnia Serca odbyły się 27 września 2015 w Łodzi

 
Centralne obchody Światowego Dnia Serca odbyły się w niedzielę 27 września w Pasażu Schillera przy ulicy Piotrkowskiej. Organizatorem było Polskie Towarzystwo Kardiologiczne oddział łódzki. Głównym celem organizowanego po raz 15-ty Światowego Dnia Serca jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promowanie zdrowego stylu życia. Tegoroczne obchody w Łodzi wsparli m.in.: Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Fit Fabric.
 
O godz. 11:00 sprzed sceny wystartowała grupa rowerowa,  inaugurując tym samym „Sztafetę Serca”. Przejazd grupy odbył się dzięki zaangażowaniu www.rowerowalodz.pl. O godz. 12.00 wyruszyła grupa pod opieką Przemka Stupnowicza - Mistrza Polski w Nordic Walking i Wicemistrza Świata w Nordic Walking na 20 km. Do grupy dołączyła Patrycja Kolasińska, Mistrzyni Polski w Nordic Walking. Planowana trasa  zajęła ok. 1,5 godziny. 
 
Dzień Serca to przede wszystkim edukacja na temat profilaktyki chorób serca. W tym dniu zachęcaliśmy do skorzystania z bezpłatnych badań, które odbyły się dzięki zaangażowaniu sponsora głównego Polfy Warszawa z grupy Polpharma, producenta leku Acard oraz sponsora głównego medycznego firmy Servier Polska. 
 
Organizatorzy z oddziału łódzkiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego zachęcali do badań: ciśnienia, EKG, poziomu cholesterolu i innych.
 
O zdrowiu najlepiej rozmawiać przy dźwiękach muzyki i rytmach tanecznych. Na scenie głównej wystąpili artyści zaproszeni dzięki zaangażowaniu m.in. Fundacji 3. Piętra, Jazz In Łódź, studia wokalnego Accantus, Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych. W rozmowy na temat serca z Marzeną Rogalską włączyli się m.in. Szymon Majewski, Mariola Bojarska-Ferenc oraz eksperci z PTK. Wystąpił również najszybszy raper na świecie MC Silk, który W ramach kampanii edukacyjnej dotyczącej migotania przedsionków i udaru mózgu, nagrał klip „MC Silk feat. PTK” we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym. 
 
Centralne Obchody Światowego Dnia Serca w Łodzi zakończył o godz. 17:00 występ popularnej wokalistki Margaret, znanej z debiutanckiego singla „Thank You Very Much”.