„Powrót na Majorkę”- nowa książka Anny Klary Majewskiej


W poniedziałek 17 czerwca br. w restauracji „Norma” odbył się koktajl dla przyjaciół Anny Klary Majewskiej z okazji jej nowej książki „Powrót na Majorkę”. Już teraz książkę można kupić w sieci księgarń Empik. 
 
Życie bez faceta jest oczywiście jak najbardziej możliwe, bywa nawet wyjątkowo przyjemne i warto go spróbować, ale czemu nie przepleść go romansami, małżeństwami czy choćby randkami? 
 
“Powrót na Majorkę” to już druga (po “Roku na Majorce”) powieść o perypetiach architektki Magdy, próbującej poukładać na nowo swoje życie. Minęły cztery książkowe lata, odkąd rozstaliśmy się z naszą bohaterką, która w tym czasie  stała się dojrzałą, ale wciąż kipiącą życiem czterdziestolatką.
 
Magda jest teraz w stałym związku, a jej syn wszedł właśnie w trudny okres nastoletni. Z pozoru prowadzi sielskie i poukładane życie, ale czy stabilizacja okaże się tym, czego poszukiwała? Czy da sobie radę z krnąbrnym Michasiem, wiecznie nieobecnym ukochanym Markiem, zawodową frustracją i toksyczną rodziną? Czy może znowu ucieknie..?
 
Po kilku miesiącach sielankowego życia w Polsce u boku ukochanego Marka, Magda zaczyna tęsknić za gorącymi plażami Majorki. Na dodatek okazuje się, że jej przyjaciele potrzebują pomocy. Ivanka, która została na Majorce i pilnuje ich wspólnego biznesu, przeżywa problemy sercowe i nie ma głowy do prowadzenia kawiarni, a Paco marzy o poznaniu seksownej Słowianki i zamierza znaleźć ją właśnie w Polsce. Magda rusza więc na ratunek majorkańskim przyjaciołom i ... samej sobie. Szybko okazuje się, że już pierwsze promienie słońca przywołują gorące wspomnienia, co więcej, pewien wyjątkowo pociągający blondyn sprawia, że odległa Warszawa, w której został Marek, wydaje się jeszcze bardziej odległa, jeszcze bardziej szara i nudna…
 
Takiego zwrotu akcji nikt nie spodziewa się w życiu czterdziestoletniej kobiety, a już z pewnością nie spodziewała się go sama Magda. A jednak, życie lubi płatać różne figle, a my sami często mu w ty pomagamy. Czy Magda zostanie już na stałe na Majorce? Czy pociągający blondyn zastąpi Marka u jej boku? 
 
Przyjemna wakacyjna lektura, z wartką akcją, która przenosi czytelnika w malownicze zakątki Majorki. Anna Klara Majewska powraca w znakomitej formie.
 
Mam nadzieję, że moja nowa powieść jest jeszcze bardziej dowcipna, a jej czytanie po prostu sprawia frajdę. I to jest chyba mój przepis na sukces – bawić i nie zanudzać. 
 
Anna Klara Majewska