Agencja BC MFD Communication wydawcą album Michała  Zaborowskiego


Agencja BC MFD Communication we współpracy z Galerią Karowa wydała pierwszy album Michała Zaborowskiego.  Michał Zaborowski to światowej sławy polski malarz, absolwent  Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie . Artysta w  swoich pracach skupia się na kolorze, świetle  i przestrzeni. Jego twórczość kojarzona jest z pięknymi kobietami, romantyzmem, radością życia, szacunkiem do klasycznego malarstwa, rozmachem i niezwykłą elegancją. Michał Zaborowski stawia sobie za cel wzruszać, a nie szokować. Jego obrazy wystawiane były w wielu prestiżowych galeriach i muzeach, a jego prace znajdują się w zbiorach instytucjonalnych oraz licznych kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie.

Album Michała Zaborowskiego to portret artysty i jego  dokonań ujęty w formie 160-stronicowego prestiżowego wydawnictwa. Składa się z dwóch części: wywiadu z artystą oraz reprodukcji jego prac.  Zgodnie z obecnymi trendami wydawniczymi zaprezentowane  obrazy zostały pogrupowane w cztery kategorie-zagadnienia, które w sposób nieoczywisty przedstawiają drogę twórczą artysty: Kobieta, Archetypy zaklęte w mitach , Celebracja codzienności oraz P.S. Album zawiera również informację o wybranych wystawach indywidualnych i zbiorowych artysty.

Informacje techniczne:
  • Format: 240x295mm
  • Oprawa: twarda, półpłótno
  • Objętość: 160 stron
  • ISBN: 978-83-938570-0-5
  • Nakład: 1000 sztuk
  • Data wydania: 29 listopada 2013 r.

Agencja BC MFD odpowiadała za koncepcję ,opracowanie graficzne oraz druk i oprawę albumu. Wsparcia finansowego udzielili mBank, Polpharma S.A. oraz Galeria od czasu do czasu… .
Album dostępny jest w Galerii Karowa, ul. Karowa, Wiadukt B. Markiewicza, Warszawa.