Polscy artyści w Świątecznym koncercie Polpharmy w Pelplinie


Agencja BC MFD Media Communications po raz kolejny była odpowiedzialna za produkcję świątecznego koncertu Polpharmy w Pelplinie. We wnętrzach Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, jednej z najpiękniejszych gotyckich Bazylik Katedralnych w Polsce, co roku występują najznakomitsi artyści sceny muzycznej.

W tym roku, po raz pierwszy w Pelplinie, wystąpili Natasza Urbańska, wokaliści rockowi Kasia Kowalska i Grzegorz Markowski oraz poznańska grupa Audiofeels. W wykonaniu kolęd i pastorałek wystąpiła również 9 letnia Zuzanna Hawryluk, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Warszawie.
 
Artystom towarzyszyła 50 osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej z Gdańska, która powstała 68 lat temu. Orkiestra należy do grona najlepszych zespołów symfonicznych w Polsce. Współpracuje z najlepszymi solistami i dyrygentami w kraju i na świecie.
 
W magię wieczoru wprowadził uczestników także 24 osobowy Polski Chór Kameralny, który w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia. Należy do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych. Wielu światowej sławy kompozytorów dedykuje zespołowi swoje utwory - miedzy innymi Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki, Wojciech Kilar, Augustyn Bloch, Krzysztof Meyer czy Paweł Łukaszewski.

Do Świątecznego koncertu Polpharmy aranżacje muzyczne przygotowali: Janusz Stokłosa, Wiesław Olszański i Krzysztof Pszona.W tym roku Agencja BCMFD zaprosiła do współpracy TVP2.