Urbańska, Kowalska, Markowski, Audiofeels w Świątecznym koncercie Polpharmy w Pelplinie


24 grudnia o godz. 16.50 TVP2 i Polpharma zapraszają wszystkich do wysłuchania i obejrzenia niezwykłego koncertu świątecznego w TVP2, który odbędzie się we wnętrzach Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pelplinie, jednej z najpiękniejszych gotyckich Bazylik Katedralnych.

Przepiękna katedra wybudowana przez cystersów zachwyca swoją nietypową architekturą. Późnorenesansowy ołtarz główny jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie. W Muzeum Diecezjalnym do najcenniejszych eksponatów należy: jedyny w Polsce egzemplarz biblii z 1453 wydrukowany przez Gutenberga.

Od trzynastu lat w koncercie organizowanym przez firmę Polpharma SA biorą udział najwięksi polscy artyści. Wystąpili tu m.in: Kayah, Stanisław Soyka, Aleksandra Kurzak, Sebastian Karpiel-Bułecka, soliści Teatru Wielkiego, Ewa Małas-Godlewska, Alicja Węgorzewska, Piotr Cugowski, zespół pop-gospelowy ”Trzecia godzina Dnia” z Mietkiem Szcześniakiem,  Natalia Kukulska i inni.

W tym roku po raz pierwszy w repertuarze kolędowym wystąpi Natasza Urbańska. We wnętrzach Katedry usłyszymy również wokalistów rockowych Kasię Kowalską i Grzegorza Markowskiego. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz Polski Chór Kameralny pod dyrekcją Janusza Stokłosy. Podczas koncertu poznańska grupa Audiofeels zaprezentuje nowe, vocal playowe aranżacje, które w tym roku pojawiły się w ich albumie „Świątecznie”. W gronie doświadczonych artystów pojawi się również 9 letnia Zuzanna Hawryluk uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Warszawie. Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka. Produkcją koncertu zajmuje się Agencja BCMFD Media Communications.
 
Bożonarodzeniowy koncert organizowany przez Zakłady Farmaceutyczne Polpharma w pelplińskiej katedrze jest okazją do spotkania przedstawicieli firmy, jej pracowników i mieszkańców okolic. Każdego roku wydarzenie to przyciąga szerokie grono melomanów.Firma od dawna obejmuje swym mecenatem wartościowe przedsięwzięcia kulturalne zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak i zasięgu lokalnym. Przybliża Polakom prace wybitnych, utytułowanych twórców oraz wspiera młodych artystów w rozwijaniu ich talentów. Firma jest największym pracodawcą w tej części Pomorza. Czuje się integralną częścią społeczności lokalnej, dlatego podejmuje wiele inicjatyw na rzecz rozwoju otoczenia, w którym działa. W dziedzinie kultury od lat współpracuje ze Starogardzkim Centrum Kultury, wspomagając organizację wielu wystaw (Salvador Dali, Leon Wyczółkowski, Franciszek Starowieyski, Magdalena Abakanowicz), koncertów i innych imprez. Między innymi, dzięki wsparciu Polpharmy możliwe było przywiezienie z Irlandii i zaprezentowanie starogardzianom 86 dotąd nigdzie niewystawianych prac Nikifora Krynickiego. Firma angażuje się również w prestiżowe przedsięwzięcia w województwie pomorskim, w tym Gdański Festiwal Muzyczny, który wspiera starania Gdańska o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wydarzeniami na skalę regionu są także coroczne koncerty świąteczne organizowane przez Polpharmę w katedrze w Pelplinie. Po raz pierwszy w tym roku koncert zostanie wyemitowany w TVP2.