Wernisaż wystawy prac Tadeusza Kantora


3 grudnia 2013, w przestrzeni przyjaznej sztuce współczesnej - Spectra Art Space - odbył się wernisaż twórczości Tadeusza Kantora. Wystawa „TADEUSZ KANTOR Spectra Art Space Masters” składa się z prac artysty, z kolekcji Anny i Jerzego Staraków, Teresy i Andrzeja Starmachów oraz Lecha Stangreta. Na wernisaż przybyli wielbicielesztuki m.in. Bożena Walter, Andrzej Pągowski, Feliks Falk, Małgorzata Niezabitowska, Zbigniew i Katarzyna Niemczyccy, Szymon i Magda Majewscy, Hanna Bakuła, Iwona Büchner, Zofia Czernicka, Zuzanna Łapicka-Olbrychska, prof. Cezary Szczylik.

Każdy - od 7 grudnia 2013 do 15 marca 2014, w soboty i niedziele - będzie mógł bezpłatnie podziwiać prace Tadeusza Kantora. Wernisaż wystawy zainaugurował nowy cykl spotkań Spectra Art Space MASTERS. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja twórczości najwybitniejszych polskich artystów - mistrzów, profesorów oraz prekursorów awangardy drugiej połowy XX wieku, których prace w znaczący sposób konstruują kolekcję sztuki Anny i Jerzego Staraków.

Spectra Art Space jest nową, eksperymentalną przestrzenią, dedykowaną sztuce współczesnej, w której szerokiej publiczności prezentowane są dzieła największych artystów, które na co dzień znajdują się w prywatnych kolekcjach. Ponadto, budynek, w którym znajduje się Spectra Art Space, została wyróżniony w prestiżowym wydawnictwie Phaidon Atlas of 21st Century World Architecture.Wystawa TADEUSZ KANTOR Spectra Art Space Masters otwarta jest dla publiczności od 7 grudnia 2013 do 15 marca 2014, w soboty i niedziele, w godz. 11.00-16.00. Wstęp wolny. Spectra Art Space, Bobrowiecka 6, Warszawa.
www.starakfoundation.org