Piąta edycja NewConnect Convention/Catalyst Bond Congress, kolejny sukces!
 

31 sierpnia na terenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się największe spotkanie społeczności rynków NewConnect i Catalyst. Po raz kolejny GPW stworzyła platformę wymiany informacji, dla inwestorów, emitentów i autoryzowanych doradców. W spotkaniu udział wzięli też przedstawiciele mediów i osoby, którym bliska jest idea efektywnego inwestowania i pomnażania pieniędzy.

Spotkania organizowane przez GPW zdążyły się już wpisać w kalendarz uczestników wszystkich rynków finansowych – głównego parkietu, Catalyst, NewConnect – i z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem. W tej edycji kongers odwiedziło ponad 1.100 osób, które mogły porozmawiać z 30 wystawcami – spółkami notowanymi na GPW i autoryzowanymi dostawcami. Ponadto, goście mogli wysłuchać dziesięciu wystąpień przedstawicieli różnych firm, którzy w swoich prezentacjach poruszyli najbardziej aktualne problemy i wyzwania stojące przed inwestorami.

Niewątpliwie jednym z najciekawszych wydarzeń, dla większości odwiedzających był sam moment otwarcia, w którym udział wzięli: Podsekretarz Skarbu Państwa – Minister Paweł Tamborski, Prezes Zarządu GPW Ludwik Sobolewski, Członek Zarządu GPW Beata Jarosz i Prezes Rady GPW prof. Leszek Pawłowicz. Dodatkowo, inaugurację uświetniły trzy debiuty –na rynek NewConnect weszły PRYMUS SA i Skoczowska Fabryka Kapeluszy POLKAP SA, a obligacje na Catalyst wyemitował Capital Park SA http://www.tvncnbc.pl/newconnect-convention-catalyst-bond-congress,274113.html

Zwiedzający mogli wysłuchać dwóch minidebat poświęconych obligacjom komunalnym i korporacyjnym na Catalyst, w których przedstawiciele sektora bankowego i domów maklerskich podejmowali najbardziej aktualne tematy dotyczące uczestników tego rynku. Wszystkie wystąpienia moderował prowadzący Jan Niedziałek, na co dzień dziennikarz TVN CNBC. Zwieńczeniem oficjalnej części wieczoru była debata z udziałem znamienitych przedstawicieli świata finansów, którzy dyskutowali czy nasz Alternatywny System Obrotu jest lepszy od zagranicznych alternatyw. Dyskusja moderowana była przez Marka Tejchmana i emitowana na żywo na antenie TVN CNBC.

Formuła i miejsce spotkania ułatwiły zainteresowanym bezpośrednie spotkania z ekspertami i nawiązywanie kontaktów handlowych. Chętni mogli zwiedzać stoiska emitentów oraz wziąć udział w konkursach przez nich organizowanych. Ponadto, każdy kto interesuje się tą tematyką lub po prostu ciekawy, mógł zdobyć wiedzę na temat funkcjonowania i inwestowania na rynku NewConnect.  Jest się czym chwalić - po pięciu latach od rozpoczęcia działalności, na NewConnect notowanych jest już 413 spółek, w tym 406 z Polski oraz siedem spółek z zagranicy. Notowane na NewConnect spółki pozyskały w IPO łącznie ponad 1,49 mld zł, z czego ponad 1,31 mld zł stanowi kapitał pozyskany w wyniku przeprowadzenia nowych emisji. Razem z SPO kwota pozyskanego przez spółki kapitału wyniosła ponad 2,5 mld zł. Średnia wartość oferty spółki debiutującej na NewConnect kształtuje się na poziomie ok. 3,57 mln zł.

Agencja BC MFD Media Communication odpowiadała za kompleksową produkcję piątej edycji NewConnect Convention/Catalyst Bond Congress, a w szczególności: współpracowała z wystawcami i nadzorowała przygotowanie zaplecza technicznego stoisk, organizowała oprawę wizualną kongresu, tzn. scenografię, oświetlenie, współpracowała z technikami i dźwiękowcami. Ponadto, przedstawiciele agencji koordynowali przebieg wystąpień, prezentacji i debat zgodnie z założeniami scenariusza oraz współpracowali z prowadzącymi, dziennikarzami TVN CNBC. Zakończenie kongresu uświetnił wieczorny występ legendarnego polskiego zespołu T.Love, wraz z Muńkiem Staszczykiem. Agencja w całości była odpowiedzialna za nawiązanie współpracy z grupą oraz oprawę techniczną i wizualną występu.