Aviva stawia polskich paraolimpijczyków w centrum uwagi
Uroczysty wieczór z udziałem gwiazd


Polscy paraolimpijczycy i wybitne osobowości sceny muzycznej i teatralnej spotkały się na zaproszenie Avivy w poniedziałek 28 listopada w Warszawie podczas uroczystego wieczoru z cyklu „Jesteś w centrum uwagi”.

Gośćmi specjalnymi spotkania byli Urszula Dudziak i Wojciech Pszoniak, którzy otrzymali z rąk Longina Komołowskiego, prezesa Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, tytuły honorowego ambasadora polskich paraolimpijczyków.

Wśród obecnych na spotkaniu byli przedstawiciele świata sztuki, filmu, muzyki m.in. Andrzej Pągowski, Hanna Bakuła, Natalia Safran z bratem Mikołajem Jaroszykiem, Wojciech Fibak, Ryszard Bugajski i Maria Mamona, Feliks Falk, Anna Klara Majewska-Stypułkowska, Irena Karel, Anna Romantowska, Tatiana Sosna-Sarno i Jerzy Gruza, Jerzy Iwaszkiewicz, Zofia Czernicka, Janusz Stokłosa i Jarosław Szado. Wieczór zakończył akustyczny występ Urszuli Dudziak, podczas którego nie zabrakło słynnego przeboju artystki - „Papaya”.

Fundacja Aviva od dwóch lat prowadzi unikatowy w Polsce program stypendialny, obejmujący 50 niepełnosprawnych sportowców i 18 ich trenerów. W ten sposób pomaga im w przygotowaniach do Paraolimpiady w Londynie w 2012 roku.

W październiku tego roku polscy paraolimpijczycy znaleźli się wśród bohaterów globalnej kampanii Avivy „Jesteś w centrum uwagi”. Ich fotografie, wykonane m.in. przez Justynę Steczkowską, zostały pokazane na specjalnym ekranie umieszczonym na budynku National Theatre w Londynie.

W ramach tej kampanii Aviva zaprosiła wszystkich chętnych do przekazywania fotografii poprzez aplikację na Facebooku.

Agencja BC MFD media communications odpowiedzialna była za kompleksową produkcję wydarzenia oraz działania media relations.