Święto Polpharmy – impreza plenerowa w Starogardzie Gdańskim


„Ludzie pomagają ludziom już 75 lat.” Pod tym hasłem 19 czerwca 2010 r. w Starogardzie Gdańskim odbyło się tradycyjne Święto Polpharmy. W tym roku szczególnie wyjątkowe bo towarzyszyły mu obchody 75 – lecia istnienia firmy.

Obchody Święta Polpharmy odbyły się na Stadionie Miejskim i ze względu na wyjątkowy jubileusz częściowo miały charakter zamknięty - zgromadziły pracowników, ich rodziny oraz zaproszonych gości. Jak co roku, hołdując powiedzeniu, że w zdrowym ciele, zdrowy duch, przygotowano liczne atrakcje sportowe, zaś nowością była możliwość poznania kuchni i kultur krajów, z którymi Polpharma współpracuje na co dzień.
 
Obchody rozpoczęły się uroczystym wjazdem i pokazem konnej musztry paradnej w wykonaniu Szwadronu Kawalerii im. Drugiego Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, po którym nastąpił bogaty program zabaw i rozrywek sportowych: turniej piłki nożnej, turniej tenisa ziemnego, rodzinne rozgrywki streetballowe. Można było stanąć do walki o memoriał Andrzeja Grubby w turnieju tenisa stołowego, wziąć udział w pokazie fitnessu grupowego z Mariolą Bojarską - Ferenc, jak również skorzystać z otwartej przez cały dzień ścianki wspinaczkowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się mecz pokazowy  klubu koszykarskiego Polpharmy, tegorocznych brązowych medalistów Mistrzostw Polski.
 
W tegorocznych obchodach udział wzięli goście zagraniczni, m.in. przedstawiciele partnerów strategicznych firmy: Akrihin z Rosji i Farmaprojects z Hiszpanii. Na scenie królowało flamenco i chińska sztuka walki Wu Shu w wykonaniu Mistrza Nam, a na stoiskach dedykowanych Rosji, Wietnamowi i Hiszpanii można było degustować przygotowywane na oczach widzów tradycyjne potrawy tych krajów oraz wziąć udział w licznych konkursach. Pod koniec dnia dla wszystkich zaproszonych gości czekał urodzinowy tort ważący ponad 400 kg.
 
Bramy Stadionu im. Kazimierza Deyny otworzyły się dla wszystkich mieszkańców miasta o godz. 19.30 i na scenie wystąpił zespół The Talents. Całość imprezy zwieńczył długo wyczekiwany koncert zespołu De Mono.