W dniach 18-19 czerwca w Warszawie odbył się II Kongres Kobiet pod hasłem 

„Kobiety dla Polski. Polska dla kobiet”. 

Uroczyste otwarcie II Kongresu Kobiet miało miejsce w piątek 18. czerwca 2010 tradycyjnie już w Sali Kongresowej w Pałacu Kultury i Nauki.

W trakcie obchodów można było zapoznać się z poglądami znanych osób, autorytetów ze świata polityki, nauki i kultury, podczas różnych paneli plenarnych m.in.: „Kobiety 2010: Gdzie jesteśmy? Dokąd zmierzmy?”, „Emancypacja kobiet i ewolucja mężczyzn”, „W trosce o dobro wspólne – kobiety w wyborach samorządowych”, „Kobiety na rynkach pracy: prawa, szanse, bariery” oraz wielu innych wykładów fakultatywnych. Dodatkowo przez cały dzień można było zapoznać się z ofertą wielu firm i organizacji prezentujących swoje osiągnięcia w Hyde Parku.

Nagrodę Specjalną II Kongresu Kobiet otrzymała jedna z najwybitniejszych humanistek naszych czasów, autorka ponad 800 publikacji, 30 autorskich książek i 80 opracowań, profesor Maria Janion. Nagrodę wręczyła Polka 20 –lecia Henryka Krzywonos –Strycharska oraz Członkinie Rady Programowej: Jolanta Kwaśniewska i Magdalena Środa oraz Prezes firmy Polkomtel –Bogusława Matuszewska.

Główną atrakcją pierwszego dnia Kongresu okazało się spotkanie z pełniącym obowiązki prezydenta Bronisławem Komorowskim oraz debata prezydencka z udziałem trzech kandydatów: Waldemara Pawlaka, Grzegorza Napieralskiego i Andrzeja Olechowskiego. Równie dużo emocji wzbudziły wyniki prawyborów, mianowicie niekwestionowanym liderem okazał się Bronisław Komorowski, zaś na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Napieralski, a tuż za nim Andrzej Olechowski i na czwartym miejscu -Jarosław Kaczyński. Kobiety nie ukrywały też swojego rozczarowania faktem, iż w tegorocznych wyborach prezydenckich nie wystartowała żadna kobieta.
 
Pierwszy dzień Kongresu zakończył się wspólnym odczytaniem siedmiu najważniejszych postulatów będących jednocześnie podsumowaniem tegorocznego Kongresu. Kobiety domagały się m.in. natychmiastowego uchwalenia ustawy parytetowej, wdrożenia skutecznej polityki prorodzinnej, pełnej refundacji zapłodnienia in vitro, oraz uchwalenia przez Sejm ustawy, która zobowiązywałaby kolejne rządy do przygotowania kilkuletniej strategii osiągania zasad równości kobiet i mężczyzn. Jednocześnie zadeklarowały, że zainicjują projekt obywatelski na rzecz parytetu w Unii Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 
 W sobotę 19 czerwca uczestniczki Kongresu przeniosły się na gościnną Giełdę Papierów Wartościowych, gdzie odbyło się spotkanie z minister zdrowia Ewą Kopacz oraz kolejne wykłady: „Kobiety w biznesie – równość, różnorodność, efektywność”, „Polska i Unia po kryzysie”, Dyskryminacja w edukacji” i warsztaty: „Sztuka autoprezentacji” i „Kobiety też potrafią –czyli jak wygrać wybory”. Od godz. 12ej w Arkadach Kubickiego miała miejsce sesja pt. Izabela Jaruga- Nowacka –feministka, polityczka, kobieta. Po części oficjalnej wystąpił nowoczesny chór tragiczny „Chór Kobiet”, zaprezentowano najnowszą kolekcję Joanny Klimas oraz odbył się wernisaż wystawy Magdaleny Abakanowicz.
 
W trakcie II Kongresu Kobiet Agencja BCMFD media communications odpowiedzialna była za opracowanie scenariusza i reżyserię sceny w Sali Kongresowej, przebiegiem sesji plenarnych pierwszego dnia Kongresu oraz organizacją sesji i programu artystycznego w drugim dniu.