Gala Kryształowe Zwierciadła 2010


Kryształowe Zwierciadła znów błyszczą! 25 Czerwca 2010 roku w ogrodach pałacowych warszawskiej Królikarni już po raz piętnasty odbyła się uroczysta Gala wręczenia Kryształowych Zwierciadeł. 
 
Jak co roku magazyn „Zwierciadło” uhonorował Ludzi Dialogu – wybitnych przedstawicieli świata polityki, kultury oraz działaczy społecznych. Triumfowała bezkompromisowość, odwaga w walce o wolność, przywracanie wiary w czystość polityki oraz wielka wrażliwość społeczna.
 
Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się Henryka Krzywonos-Strycharska, walcząca o wolną Polskę wieloletnia działaczka Solidarności oraz Tomasz i Małgorzata Osuchowie, założyciele i czynni działacze Fundacji Spełnionych Marzeń. Nagrodę specjalną z rąk Danuty Hübner, która otrzymała Kryształowe Zwierciadło w ubiegłym roku, przy gromkich oklaskach odebrał Jerzy Buzek. 
 
Podczas uroczystości doceniono również młodych twórców, mających w swoim dorobku zaledwie pierwsze prace i osiągnięcia. Nominowani zostali: Maria Mileńko, Kacper Kowalski, Jan Lisiecki i Małgorzata Rejmer. Za pasję i konsekwentne rozwijanie talentu Kryształkiem Zwierciadła czytelnicy magazynu wyróżnili Martę Białek-Graczyk, animatorkę kultury, członka Zarządu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę", współzałożycielkę Stowarzyszenia, która, jak sama mówi, „wydobywa z ludzi potencjał, by działali na rzecz swojej lokalności.”
 
Wśród tłumnie przybyłych gości znaleźli się Andrzej Pągowski, Andrzej Grabowski, Ilona Łepkowska, Katarzyna Grochola, Rafał Królikowski, Jurek Owsiak, Michał Ogórek, Ewa Błaszczyk z córką, Beata Sadowska, Rafał Bryndal, Katarzyna Herman z mężem Tomaszem Brzozowskim, Sławomir Idziak, Joanna Klimas, Allan Starski, Kasia Murzyńska, Kazimiera Szczuka i Magdalena Środa. Nie zabrakło również rodzin i przyjaciół laureatów.
 
Niewątpliwą atrakcją wydarzenia był niepowtarzalny pokaz multimedialny mappingu przestrzennego – jeden z pierwszych tego typu show w Polsce. Wieczór zakończył się taneczną zabawą na parkiecie do późnych godzin nocnych..
 
Agencja BCMFD media communications była organizatorem wydarzenia już po raz piąty.