23 października 2006, Warszawa
Informacja prasowa


Wella Trend Vision Award 2006

Uroczystość rozdania nagród

Dnia 23 października nastąpiło ogłoszenie wyników w konkursie Trend Vision Award 2006. W tegorocznej edycji uczestnicy musieli przygotować fryzury inspirowane jednym z czterech stylów zdefiniowanych przez firmę Wella. Były to kreacje przedstawiające trendy jutra. Laureaci konkursu pojadą na międzynarodowy finał do stolicy mody Mediolanu, gdzie zmierzą się z najlepszymi z całego świata. Być może wygrana będzie należeć do nich…

Trend Vison Award organizowany przez firmę Wella to innowacyjne przedsięwzięcie, którego celem jest współpraca ze środowiskiem fryzjerskim i informowanie o najnowszych trendach w tej branży. Wella wspiera w ten sposób rozwój młodych i kreatywnych fryzjerów w ich poszukiwaniu inspiracji i osiąganiu ciekawych efektów.

Firma wspólnie z paryską agencją Carlin zajmuje się poszukiwaniem trendów, określa je i definiuje. Następnie najlepsi, znani międzynarodowej publiczności fryzjerzy – styliści Welli spotykają się w tzw, „metropoliach trendów” – Mediolanie, Londynie, Paryżu, Berlinie, Antwerpii, Lizbonie czy Sztokholmie i przekładają te nowe idee na praktyczne kreacje nadające kierunek tworzenia fryzur w nadchodzącym sezonie. W ten sposób powstają fryzury jutra.  Takie właśnie stylizacje przyszłości mogliśmy oglądać na uroczystość ogłoszenia wyników konkursu Trend Vision Award 2006.

Wydarzenie odbyło się 23 października 2006 w Studio Wella w Warszawie. Na specjalnie przygotowanym pokazie, który poprowadziła znana modelka i dziennikarka Joanna Horodyńska, zaprezentowano 10 finalistów konkursu i wystylizowane przez nich modelki. W rywalizacji wzięło udział ponad 60 zespołów. Laureaci zostali wybrani przez jury, w którym zasiedli m.in. top-modelka Ilona Felicjańska, Dorota Stoppel - stylistka, trener kadry juniorów Polski i Robert Krupiński – stylista. Prezes Zarządu Wella Polska, Pan Miguel Matias wręczył im nagrody.

Potem odbył się pokaz trendów firmy Wella, obowiązujących w nadchodzącym sezonie.  Fryzury w pokazie typu „one man show” prezentowały znane postacie ze świata showbiznesu. Aktorka – Agnieszka Włodarczyk przedstawiła trend World Fusion, Małgorzata Socha – Techno Trend , Marcin Kwaśny – Daydream a modelka Katarzyna Sowińska – Gothic Luxury.

Później nastąpiła część nieoficjalna, w której goście mogli się dzielić opiniami na temat zaprezentowanych trendów stylizacji i kunsztu młodych kreatorów fryzur.