Informacja prasowa,
Warszawa, 27 lutego 2007 r.


BCMFD Media Communications wygrała konkurs na organizację
Światowego Dnia Serca 2007


Po raz kolejny Agencja BCMFD Media Communications jest odpowiedzialna za produkcję oraz oprawę medialną obchodów Światowego Dnia Serca w Polsce, zarówno lokalnych w Warszawie, jak również centralnych, które w tym roku odbędą się w Łodzi. Do zadań Agencji należy kompleksowe przygotowanie wydarzeń – relacje sponsorskie, organizacja imprezy plenerowej, pozyskanie patronów medialnych oraz zapewnienie atrakcji. Agencja w wyniku konkursu ofert została wyłoniona spośród trzech kandydatów.

Zdrowe rodziny. Zdrowe społeczeństwo” to temat przewodni tegorocznych obchodów. W ramach imprezy odbędzie się akcja edukacyjna przeprowadzona przez autorytety medyczne, dziennikarzy, artystów i sportowców. Znani goście zwrócą uwagę publiczności na treści dotyczące profilaktyki chorób serca. Imprezie, zorganizowanej w formie pikniku na warszawskich Polach Mokotowskich oraz łódzkiej Manufakturze, towarzyszyć będą występy artystów, muzyków, konkursy dla dzieci oraz punkty konsultacyjne, w których będzie można zrobić wybrane badania (zmierzyć ciśnienie, poziom cholesterolu, zrobić EKG, pulsoksymetrię, obliczyć wskaźnik ryzyka chorób układu krążenia) oraz uzyskać wskazówki, jak dbać o swoje zdrowie.

Celem obchodów Światowego Dnia Serca jest zwiększanie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego trybu życia, dzięki któremu ludzie będą lepiej i dłużej żyć. Obchody organizowane są w 100 krajach na całym świecie.

Światowy Dzień Serca to wydarzenie o randze międzynarodowej, odbywające się na całym świecie, co roku, i inspirowane przez World Heart Federation z udziałem World Health Organisation (WHO) i UNESCO i UNICEF’u. www.worldheartday.com

Zapraszamy na obchody Światowego Dnia Serca w Polsce:
• Warszawa, Pola Mokotowskie – 16 września 2007 r.
• Łódź, Manufaktura – 30 września 2007 r.

Dodatkowe informacje:
Monika Falk
BC MFD media communications
Tel.: 022 403 50 91, m.falk@bcmfd.pl