Pelplin, 15 grudnia 2006 r.

Agencja BCMFD zorganizowała dla pracowników Polpharmy wyjątkowy koncert kolęd i kompozycji świątecznych w aranżacji uznanego kompozytora Janusza Stokłosy. Uroczystość odbyła się w zabytkowej katedrze w Pelplinie.

Agencja BCMFD już po raz piąty zorganizowała 15 grudnia 2006 w katedrze w Pelplinie uroczysty wieczór wigilijny dla pracowników Polpharmy. Miejsce zostało wybrane nie tylko ze względu na piękno zabytkowego miejsca, ale również z powodu bliskości zakładów farmaceutycznych Polpharmy, które mieszczą się w Starogardzie Gdańskim.

W przepięknej scenerii katedry goście mogli wysłuchać urzekającego koncertu kolęd i kompozycji świątecznych przygotowanego przez Janusza Stokłosę. Przed publicznością wystąpili soliści z Teatru Wielkiego i Studio Buffo z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Bałtyckiej oraz Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy.

Prezentowany spektakl tworzył połączenie tradycyjnej muzyki ludowej, sztuki operowej, chóralnej, oratoryjnej i współczesnych kompozycji muzycznych. Występ współgrał z wnętrzem dostojnego miejsca i atmosferą nadchodzącego Bożego Narodzenia. Po koncercie odbyła się uroczysta kolacja w refektarzu kurii biskupiej.

Jak co roku koncert wprowadził gości w prawdziwą atmosferę świąt Bożego Narodzenia, mimo niezbyt zimowej aury na zewnątrz.