RESTURACJA „POLKA”
czyli Magda Gessler „PO PROSTU”

Magda Gessler, znana kreatorka smaków i wnętrz, stworzyła restaurację według nowego konceptu. W wiekowych murach kamienicy na Starym Mieście 16 kwietnia 2008r. otwarto „Polkę”- miejsce, w którym polscy goście i zagraniczni turyści mogą poczuć smak tradycyjnej polskiej kuchni. Bez obrusów, szybko, po polsku, kolorowo i przyjaźnie, po prostu.

W towarzystwie znanych i lubianych Magda Gessler zainaugurowała powstanie nowego przedsięwzięcia. Uroczyste otwarcie restauracji obwieszczali muzycy grając na bębnach przed wejściem do lokalu. Wewnątrz goście mieli możliwość odkrycia wspaniałych barw i smaków polskiej kuchni. Uczta miała ciekawą oprawę muzyczną, wystąpił góralski zespół „Turnioki”.

Restauracja „Polka” to początek nowego pomysłu Magdy Gessler, konceptu polskiego stołu, pokazującego, że polska kuchnia to wyrafinowana całość wielokulturowych wpływów. W restauracji serwowane są dania kuchni polskiej z ekologicznych produktów, w dużej ilości, o dobrym smaku.

„Polka” to projekt pilotażowy. Przygotowane na potrzeby restauracji perfekcyjne menu będzie podawane również w innych restauracjach według tego konceptu w Polsce. Udział w przedsięwzięciu Magdy Gessler daje gwarancję wysokiej jakości i wyśmienitego smaku serwowanych potraw. Planowane jest otwarcie kolejnych takich restauracji w kraju m.in. w Żelazowej Woli. Nowe lokale będą się mieścić w obiektach związanych z historią, aby wzmocnić świadomość polskiej tradycji w odwiedzających nasz kraj turystach.

Właściciele restauracji liczą, że nowy koncept spotka się z dużym zainteresowaniem gości z zagranicy oraz Polski i będzie stanowił ważny punkt programu dla wielu wycieczek odwiedzających Warszawę.