Eliminacje do Mistrzostw Świata
Omega Mission Hills World Cup po raz pierwszy w Polsce

 W dniu 23 lipca, w restauracji Moonsfera, w Centrum Olimpijskim odbyła się konferencja zapowiadająca eliminacje do Mistrzostw Świata w golfie - Omega Mission Hills World Cup. W spotkaniu udział wzięli: Minister Sportu i Turystyki Mirosław Drzewiecki. Prezes PGA Marek Podstolski, honorowy prezes PZG Andrzej Person, Prezes Zarządu Sierra Golf Club Hubert Kowalski, Sales&Marketing  Manager Sierra Golf Club – Andy Gall. Spotkanie moderowała Agata Konarska.

Na konferencji obecny był Minister Sportu i Turystyki – Mirosław Drzewiecki, który podkreślił znaczenie rozgrywek światowej rangi w naszym kraju. Jego zdaniem eliminacje do OMH na Sierra Golf Club zapewne przyczyni się do rozwoju polskiego sportu i turystyki. Dodatkowo zwrócił uwagę na fakt, że golf jest jednym z nielicznych sportów, który łączy pozytywne aspekty wpływu wysiłku fizycznego na zdrowie człowieka z przyjemnym spędzaniem czasu w gronie rodzinnym i przyjaciół.

Sierra Golf Club, pole golfowe znajdujące się w Pętkowicach koło Wejherowa, zostało wybrane na gospodarza pierwszych europejskich kwalifikacji do mistrzostw świata w golfie Omega Mission Hills World Cup. W dniach 25-28 września br. na polskim polu golfowym odbędą się rozgrywki między najlepszymi zawodnikami z kilkunastu krajów świata.

Na organizację pierwszych europejskich kwalifikacji PGA European Tour wybrało pole golfowe klasy mistrzowskiej - Sierra Golf Club. W rywalizacji o zorganizowanie europejskich rozgrywek Omega Mission Hills, Sierra wygrała m.in. z polami z Hiszpanii czy Portugalii. Sierra Golf Club może poszczycić się nie tylko znakomitymi warunkami naturalnymi. Nieustanna dbałość o jakość pola oraz renoma organizowanych turniejów sprawiły, że pole otrzymało bardzo wysokie noty od PGA of Europe. Sierra Golf Club spełnia najwyższe standardy światowe, jest wyposażone w najnowocześniejsze zdobycze techniki, takie jak system GPS wspierający graczy korzystających z wózków golfowych, czy komputerowo sterowana instalacja zraszająca. Pole posiada doskonałą infrastrukturę otoczenia (m.in. pobliskie lotnisko, hotele) jak i własną (parkingi, monitoring obiektu, dom klubowy). W najbliższym czasie pole będzie przebudowywane według projektu Thomasa Himmela, jednego z najbardziej wpływowych osób w niemieckim golfie, zaś w pobliżu pola powstaną luksusowe apartamenty – Sierra Ivory Apartments oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe.

Sprowadzenie turnieju tej rangi na rynek polski ma szansę przyczynić się do dalszego rozwoju golfa w Polsce. Rozgrywki turnieju będą transmitowane przez stacje telewizyjne z całego świata, co jest bezcenną reklamą nie tylko dla polskiego pola ale także dla całej Polski.