Czy Twoje serce potrzebuje pomocy?
Obchody Światowego Dnia Serca 2008

W dniu 28 września 2008 r w Polsce i w innych krajach będzie obchodzony Światowy Dzień Serca. Celem tej imprezy jest profilaktyka chorób serca będących istotnymi schorzeniami cywilizacyjnymi. Główne obchody tego święta zostaną zorganizowane w Zamościu. Agencja BCMFD we współpracy z Polskim Towarzystwem Kardiologicznym organizuje to wydarzenie.

W Polsce centralne obchody tego wydarzenia zostaną zorganizowane w Zamościu. W tym dniu odbędzie się wielki piknik poświęcony sprawom serca. Na rynku głównym artyści będą propagować treści związane z profilaktyką chorób serca. Zgromadzona publiczność będzie mogła wysłuchać występów artystycznych, kabaretowych oraz koncertów gwiazd polskiej estrady. W czasie imprezy eksperci, kardiolodzy będą przekazywać ciekawe informacje na temat promocji zdrowia, aktywności fizycznej, zdrowej diety. Chętni będą mogli sprawdzić swoją kondycję i pokonać specjalną „ścieżkę zdrowia”. Będzie też możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych – pomiaru cholesterolu, ciśnienia itp. Dla dzieci zostanie przygotowane miasteczko zabaw. W czasie pikniku aktywności będzie tak dużo, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Światowy Dzień Serca jest obchodzony w ponad 100 krajach na całym świecie od 2000 roku.  W ramach tego wydarzenia odbywają się konsultacje medyczne, marsze, biegi i ćwiczenia sprawnościowe, publiczne debaty, fora naukowe, koncerty i turnieje sportowe.

Więcej informacji: www.dzienserca.com.pl