AleGloria – trzecie urodziny

Trzy lata – to piękny wiek. A szczególnie kiedy jubilatka to ktoś, kogo wszyscy znają, doceniają, podziwiają i chcą naśladować. AleGloria pojawiła się w samym centrum Warszawy w październiku 2005 r. pod znakiem Wagi. A jak wiadomo zodiakalne Wagi cechuje duże wyczucie piękna. Najlepiej znają się na sztuce pięknej i sztuce dyplomacji.

Są koneserami sztuki. Znają się na modzie. Mają wielu przyjaciół ze środowisk artystycznych. Są bardzo towarzyskie, nie znoszą samotności. Mają duży urok osobisty. W życiu poszukują harmonii i szczęścia.
Wyczucie piękna w AleGlorii to zarówno smak jak i wygląd serwowanych tu dań oraz wystrój wnętrz. Bo AleGloria  to coś więcej niż restauracja. To spotkanie z polską sztuką oraz polską kuchnią czerpiącą z tradycji, a jednocześnie serwowaną we współczesnej aranżacji. „(…) Warszawa ma być z czego dumna. Nie tylko przeszłość jest naszą dumą, ale również teraźniejszość.” – podkreśla Magda Gessler.
Kto jeszcze nie spróbował tatara ze śledzi z orzechami i imbirem na grzance z piernika
i miodu – ten nie wie co stracił. Barszcz „rubinowy” na occie malinowym z syropem z czarnej porzeczki i kołdunami z białej fasoli – nie ma sobie równych. Na „sznycel wiedeński od brzega do brzega z cytryną, młode ziemniaki z pietruszką w maśle klarowanym” potrafią przyjechać niektórzy goście nawet z samego Wiednia. Zaś  „beza jak puch Pavlova „–złamie najbardziej zadeklarowanego gościa na diecie i nakłoni do grzechu łakomstwa najbardziej opornych.
Do dyspozycji gości są tu sale: Leśna, Kominkowa, Kryształowa, Gabinet Malczewskiego
i najbardziej charakterystyczna, prawdziwa wizytówka miejsca „Pole Truskawkowe”
z wielkimi drzewami… truskawkowymi!  W ciągu trzech lat przybyła także w kolebkach Domu Dochodowego strefa Gourmet, miejsce, o którym jak mówi sama Magda Gessler "jest przeznaczone dla tych, którzy pragną czuć ekskluzywność egzystencji". Już wkrótce pojawi się katalog ciast i tortów, które można tu kupić.

Ponieważ Wagi są wyrafinowanymi intelektualistkami, uwielbiają wielogodzinne dyskusje
i dywagacje, a wrodzona dystynkcja i takt pozwalają sprawować im funkcje reprezentacyjne dlatego AleGloria to idealne miejsce na uroczyste gale, jubileusze, konferencje, pokazy mody i premiery. Restauracja już na stałe wpisała się już w kulinarną oraz towarzyską mapę stolicy.

Zabytkowe podziemia Domu Dochodowego gościły m.in. Sharon Stone, Claudię Schiffer, Placido Domingo, Petera Greenaway. Atmosferę i smak AleGlorii cenią  także przedstawiciele polskiego świata biznesu, polityki i kultury.

Restauracja AleGloria to zdobywczyni cennych wyróżnień i nagród. Jest m.in. rekomendowana przez prestiżowy, międzynarodowy, opiniotwórczy przewodnik kulinarny Michelin.

Patronką Wag jest planeta Wenus. W miłości Wagi są romantyczne i urokliwe. Są mistrzami nastroju. ”Możemy zjeść zaczarowane dania w intymnym miejscu pięknych komnat lub zwyczajnie pod truskawkowym drzewem.”- dodaje z tajemniczym uśmiechem  Magda Gessler.

Romantyczne walentynkowe kolacje we dwoje w Sali Leśnej AleGlorii przy świecach mogą doprowadzić do niezapomnianego przyjęcia weselnego na Polu Truskawkowym i po latach do rodzinnych niedzielnych obiadów, podczas, których w Gabinecie Malczewskiego wykwalifikowana opiekunka zajmie się maluchami.
 
Niezdecydowanym, późno decydującym się na stały związek i każdemu kto ma po prostu ochotę, AleGloria proponuje zielony ogródek na wiosnę i lato oraz  najlepsze, autorskie sylwestry w mieście. Kolacje sylwestrowe połączone z kameralnym balem to w Warszawie nowość, którą można znaleźć w AleGlorii. Nowy Rok 2009  goście powitają na Złotym Balu przy  niezapomnianych dźwiękach Billie Holiday.

„Chcemy, aby Warszawa stała się taką stolicą, do której przyjeżdża się nie tylko w sprawach służbowych, ale również  bawić się. Chcemy wrócić do warszawskich przedwojennych tradycji, kiedy stolica była metropolią na równi z Paryżem czy Berlinem.” - marzy restauratorka. A ponieważ, jak mawia sama o sobie – jest czarodziejką – już wkrótce zaskoczy wszystkich czymś nowym, i sprawi, że o Warszawie będzie głośno i to na pewno za sprawą AleGlorii.

 W AleGlorii odbywały się największe wydarzenia ze świata kultury, showbiznesu. Wielkie gale prestiżowych wydawnictw. To zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień: Michalin Guide 2008, Michalin Guide 2007, Best od Warsaw 2008, Forbes Rekomenduje, Modne Miejsce 2007 Style Sport, Fundacja Aleksandry Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier, Miejsce Przyjazne Rodzicom i Dzieciom- laureat III edycji kampanii społecznej
„O Mamma Mia! Tu wjadę wózkiem 2008”, Noble Bank Noble Concierge za Najlepszy Deser, Noble Bank Noble Concierge za Najlepszą Przystawkę Wieczoru Wine& Food Noble Night, Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena, Tygodnik Polityka za jakość potraw i kulturę obsługi.