Światowy golf w stylu Ivory na Sierra Golf Club w Pętkowicach

W dniach 24-28 września na polu golfowym Sierra Golf Club w Pętkowicach koło Wejherowa odbyła się największa golfowa impreza tego roku – kwalifikacje do Mistrzostw Świata Omega Mission Hills World Cup. Głównym patronem oraz sponsorem wydarzenia była spółka deweloperska TS Invest S.A.

Kwalifikacje do Omega Mission Hills World Cup po raz pierwszy w historii zagościły w Europie. Dotychczas odbywały się tylko w Azji i Ameryce Południowej. W zmaganiach na polu golfowym w Sierra Golf Club udział wzięli m.in. Wes Heffernan i Graham Delaet z Kanady, André Bossert i Martin Rominger ze Szwajcarii, a Polskę reprezentowali Jakub Ossowski i Marcin Stelmasiak. W europejskich kwalifikacjach najlepsi okazali się Roope Kakko i Mikko Korhonen z Finlandii. Wraz z Finami do finału Mistrzostw Świata Omega Mission Hills World Cup zakwalifikował się team z Kanady oraz z Portugali. Turniej odbędzie się w Chinach w październiku, a pula nagród w finale wynosi 5,5 mln dolarów.

Wydarzeniem specjalnym kwalifikacji był pokaz trików golfowych w wykonaniu Paul’a Barringtona, światowego mistrza Golf Trick Shot. Gwiazdy srebrnego ekranu, które licznie przybyły na kwalifikacje, mogły pod okiem trenerów spróbować swoich sił w Akademii Golfa. Mogliśmy podziwiać zmagania Otylii Jędrzejczak, Ewy Szabatin, Lidii Popiel, Michała Zaborowskiego czy Carlosa Marrodána.

W sobotni wieczór zaproszeni goście wraz z zawodnikami bawili się na Palyers Party w Sofitel Grand Hotel w Sopocie. Podczas weekendu z golfem główny sponsor wydarzenia, firma TS Invest, umożliwiła gościom zwiedzanie Tesoro Ivory Resiedenses. Przy lampce koniaku podziwiać można było przestronne wnętrza oraz angielski park otaczający rezydencje. Natomiast prowadząca imprezę Agata Konarska prezentowała przybyłym uroki życia w świecie Sierra Ivory Apartments, które powstają właśnie na terenie wejherowskiego pola golfowego.

Dla uczestników wydarzenia została przygotowana wystawa biżuterii marki Bulgari. Goście mieli okazję wziąć udział w pokazie makijażu zorganizowanym przez perfumerię Douglas oraz spotkać się z karykaturzystą. W pokazie mody sportowej przygotowanym przez stylistów Royal Collection, który odbywał się na tle pięknej fasady Sierra Ivory Apartments, wystąpiły gwiazdy m.in. Michał Lewandowski, Josh Vitulli, Wojciech Medyński oraz gość specjalny – Justyna Steczkowska. Finałowy wieczór zakończył recital Doroty Miśkiewicz.

TS Invest S.A. – spółka deweloperska, której celem jest budowanie luksusowych i elitarnych zespołów rezydencji i apartamentów pod marką Ivory Residences, w starannie wybranych i wyjątkowych miejscach,
w pobliżu znaczących aglomeracji miejskich; należy do grupy kapitałowej TS Group.