Konkurs fotograficzny „Poczuj energię z natury” rozstrzygnięty


W czwartek 26 listopada 2009 r. w Kawiarni i Księgarni Czuły Barbarzyńca odbył się wernisaż najlepszych zdjęć konkursowych „Poczuj energię z natury”. Konkurs został zorganizowany przez firmę Herbapol Lublin S.A. z okazji jubileuszu 60-lecia działalności. Laureaci otrzymali nagrody rąk członków jury, Lidii Popiel oraz Izabeli Jaroszewskiej.

Głównym celem konkursu było popularyzowanie mody na energię z natury i mody na zdrowie. Przez cztery miesiące, od czerwca do października, można było zgłaszać zdjęcia przedstawiające wszystko, co kojarzy się z pozytywną energią – jako stanem emocjonalnym i fizycznym, którego źródłem może być natura, świat natury
i ludzi, a także atrakcje przyrodnicze, czy różne formy aktywnego wypoczynku na łonie natury.

Jury obradowało w składzie: Lidia Popiel - fotograf, Izabela Jaroszewska dyrektor Europejskiej Akademii Fotografii, Bożena Piotrowska, Paweł Kawecki – z Herbapol Lublin S.A. oraz Monika Falk – partner BC MFD Media Communications. Głównymi kryteriami oceny zdjęć były: poprawność techniczna, zgodność z tematem konkursu oraz kompozycja zdjęcia.

Pierwsze miejsce zdobył Marcin Chodorowski z Warszawy za zdjęcie pod tytułem „Kropla natury”. Nagrodą jest udział w czteromiesięcznych zaocznych warsztatach fotograficznych ufundowanych przez Europejską Akademię Fotografii – partnera konkursu. Drugie miejsce zajął Filip Maranda z Łodzi za tryptyk zdjęć pod tytułem „…” zrobionych z paralotni przedstawiających pejzaż gminy Szadek w województwie łódzkim. Trzecie miejsce przyznano Damianowi Kołodziejowi za zdjęcie pod tytułem „Kanu”. Ze względu na wysoki poziom nadesłanych prac jury wyróżniło także siedem osób.

Podczas wernisażu wystawy nagrodzonych zdjęć w warszawskiej Kawiarni i Księgarni Czuły Barbarzyńca zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk Lidii Popiel oraz Izabeli Jaroszewskiej. Następnie obie panie odpowiadały na pytania zgromadzonych gości i udzielały cennych rad na temat fotografii natury.