„Od kryzysu zdrowotnego i gospodarczego do trwałej zielonej naprawy”

32. Rada EPG, online – międzynarodowa konferencja


 
W dniach 2-6 grudnia odbyła się 32. Rada Europejskiej Partii Zielonych - 32nd EGP Council (EGP). Rada miała być w tym roku zorganizowana w Warszawie wspólnie z polską Partią Zieloni. Ze względu na pandemię obrady odbyły się jednak w większości online i były transmitowane z Warszawy i Brukseli. 

Można było dołączyć z dowolnego miejsca, aby omówić takie kwestie jak: przeciwdziałanie odstępstwu praworządności w Europie; znaczenie sprawiedliwej transformacji dla Europejskiego Zielonego Ładu; wsparcie dla sektora kultury i przyszłości pracy w gospodarce po COVID; jak nadal walczyć o prawa człowieka wszystkich Europejczyków. 
 
Oficjalne rozpoczęcie, 5 grudnia, uświetnił swoim wystąpieniem m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jego przemówienie poświęcone było głównie praworządności oraz przestrzeganiu praw człowieka. Były to tematy, które zdominowały całe spotkanie. 
 
Na zakończenie konferencji wystąpiło Trio SUTARI. Artystki zaprezentowały utwory ze swojego najnowszego albumu nawiązującego do wspaniałego ruchu ekologiczno-artystycznego „Siostry Rzeki” - stworzonego przez artystkę i aktywistkę Cecylię Malik. W swojej twórczości przedstawiają  nowy kierunek myślenia o muzyce folkowej w Polsce. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, polskimi rytmami. Tworzą własne instrumenty oraz wykorzystują potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują stare polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych.
 
Agencja BC MFD media communications była odpowiedzialna m.in. za: obsługę techniczną, stronę wizualną, artystyczną, koordynację transmisji oraz streaming live  z tłumaczeniem symultanicznym na kanały FB, You Tube, www; aranżację scenograficzną, przygotowanie scenariusza technicznego, przeprowadzenie prób. Agencja zrealizowała nagrania wystąpień gości specjalnych.
 
Otwarcie Rady, a także inne sesje otwarte można obejrzeć na kanale YouTube europejskich Zielonych.