JUBILEUSZ 70-LECIA

FIRMY „HERBAPOL-LUBLIN”


Firma „Herbapol-Lublin” obchodzi w tym roku Jubileusz 70-lecia. Z tej okazji, w Teatrze Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala, podczas której zostały wręczone coroczne nagrody Herbapol Esencja Natury.
 
Rocznica była okazją do podsumowania działalności firmy „Herbapol-Lublin”. Mająca swój początek w 1949 roku jako „Centrala Zielarska” z oddziałem w Warszawie i wybranych miastach Polski, z małej firmy przekształciła się w największą w kraju grupę zielarską z polskim kapitałem. Jej  oferta to  blisko 200 produktów; portfolio obejmuje dwie wiodące marki – Herbapol (m.in. herbaty, syropy, produkty dżemowe, napoje) oraz Big-Active. „Herbapol-Lublin” S.A. nieustannie się rozwija,  łącząc tradycję z nowoczesnością. Dzisiejszy sukces firmy to przede wszystkim praca i zaangażowanie wszystkich pracowników, zbieraczy ziół, plantatorów i partnerów biznesowych. 
 
Myśląc o naturze w kontekście przyznawanej co roku nagrody Herbapol Esencja Natury, Kapituła bierze pod uwagę wszystkie wymienione obszary. Grono laureatów dotychczasowych 10 edycji to ponad 50 osób. Z pozoru tak różniących się ze względu na miejsce zamieszkania, zawód, wykształcenie czy styl życia, a jednak bardzo przecież podobnych. Nagradzane są zarówno osoby działające na rzecz ekologii, jak również te, które wyrażają sprzeciw wobec „konsumpcyjnego” podejścia do życia. Swoje poglądy wyrażają po prostu będąc sobą i żyjąc w zgodzie z własnym sumieniem. Wśród tegorocznych laureatów znaleźli się przedstawiciele świata kultury i sztuki, jak również zawodowi sportowcy czy miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Są to wybitne indywidualności, które poprzez swoje publiczne działania zmieniają świadomość społeczną i zachęcają do życia bliżej natury i zgodnie z jej rytmem.
 
Za pasję i odwagę w walce z żywiołem, w kategorii „Natura i świat” uhonorowana została Joanna Pajkowska, żeglarka oraz ratowniczka morska. W kategorii „Natura i sport”, za przekraczanie granic własnych i górskich, nagrodę otrzymał Andrzej Bargiel, narciarz wysokogórski i himalaista. W kategorii „Natura i smak” statuetka została przyznana Agnieszce Maciąg, dziennikarce i blogerce, za cenne podpowiedzi jak żyć w zgodzie ze sobą i być blisko natury. W kategorii „Natura i styl życia” nagrodę otrzymał Tomasz Kozłowski, miłośnik sportów ekstremalnych, z zawodu i wykształcenia mówca motywacyjny, za wykonanie 100 skoków spadochronowych w celu zbiórki pieniędzy dla dzieci z niepełnosprawnościami. W kategorii „Natura i muzyka” statuetka powędrowała do Meli Koteluk, wokalistki i laureatki trzech Fryderyków.
 
Kapituła Nagrody Herbapol Esencja Natury przyznała w tym roku również Nagrodę Specjalną. Otrzymała  ją  Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Statuetkę w imieniu JM Rektora SGGW prof. Wiesława Bielawskiego, odebrał z rąk Jerzego Staraka i Evangelosa Evangelou, Prezesa firmy „Herbapol-Lublin” S.A., prof. dr hab. Marian Binek, prorektor ds. nauki, I z-ca rektora. Od wielu lat pracownicy uczelni reprezentujący różne wydziały angażują się w prowadzone przez firmę „Herbapol-Lublin” projekty, z których efektów korzystają lub korzystać będą nie tylko konsumenci produktów firmy, ale wszyscy zajmujący się zielarstwem.