90 lat hotelu Sofitel Grand Sopot

W rytmie „Sopockiego bolero”, ognia i szumu fal.

Utwór „Sopockie Bolero” w wykonaniu Edyty Geppert do słów Agnieszki Osieckiej był leitmotivem uroczystego wieczoru jubileuszowego w hotelu Sofitel Grand Sopot, w którym wzięli udział m.in. prezydent Sopotu Jacek Karnowski i ambasador Francji Pierre Levy. Wyjątkowych gości powitał Gilles Clavie Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny Orbis SA oraz Wiceprezes Orbis SA Ireneusz Węgłowski i Gregory Millon dyrektor hotelu.

Sofitel Grand Sopot od daty powstania jest synonimem elegancji i luksusu, połączeniem historycznego piękna i komfortu francuskiej elegancji. Dawniej znany jako Grand Hotel, obecnie występuje pod marką Sofitel, należącą do francuskiej grupy hotelarskiej Accor. Pięciogwiazdkowy Sofitel Grand Sopot urzeka  swoim wyjątkowym stylem i atmosferą. Nad projektami wnętrz pracował uznany francuski architekt Frédéric Yzerman. 

W nowo zaprojektowanym ogrodzie z fontannami odbył się z okazji jubileuszu 90 lecia  niezwykły pokaz Teatru Ognia i Tańca. By uczcić tę wyjątkową noc, szef kuchni Tomasz Koprowski przygotował dania z klasycznej kuchni polskiej z elementami kuchni francuskiej 

w nowoczesnym wydaniu. Na jubileuszowym  przyjęciu wystąpił zespół The Swing Thing, który poprowadził gości w muzyczną podróż w czasie.  Przy dźwiękach utworów z lat 20-tych można było oddać się refleksjom nad minioną epoką i przysłuchiwać barwnym anegdotom związanym z historią hotelu. Narratorem tych opowieści będzie znany krytyk filmowy i publicysta, Tomasz Raczek.

90 te urodziny Sofitel Grand Sopot uczcił nadając nowego brzmienia dla konceptu "La Nuit by Sofitel". W przestrzeni urządzonej w czarno-białe i geometryczne wzory zagrał DJ Dave Mayer, holenderska gwiazda muzyki klubowej. La Nuit dzięki specjalnym koktajlom, wyjątkowej scenografii i muzyce, łączy w wyrafinowany sposób kulturę, kuchnię i najlepszy design. Punktem kulminacyjnym wieczoru był tort śmietankowo-malinowy w kształcie hotelu ważący blisko 30 kg. Tak jak 90 lat temu,  w tym szczególnym dniu sopoccy mistrzowie cukiernictwa rozpieszczali gości swoim arcydziełem.

Jedną z wartości marki Sofitel jest elegancja. Podczas wieczoru goście mogli zrelaksować się w specjalnej strefie Sofitel Elegance Zone i porozmawiać ze stylistami partnerów wieczoru: marką Emanuel Berg oraz marką Batycki.