Polpharma - oficjalny sponsor akademickiej reprezentacji Polski

na XXVIII Zimowej Uniwersjadzie,

29 stycznia – 8 lutego 2017
Ałmaty, Kazachstan


Polpharma została oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski na XXVIII Zimowej Uniwersjadzie, która odbywała się od 29 stycznia do 8 lutego 2017 w Ałmatach. Mamy powody do dumy i radości, bowiem Akademicka Reprezentacja Polski, której sponsorem była Polpharma, zdobyła łącznie dwanaście medali.

Nasi sportowcy wywalczyli pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych medali. Polska zajęła piąte miejsce w ogólnej klasyfikacji, w której brało udział 26 krajów. W zestawieniu medalowym zwyciężyli Rosjanie, którzy wyprzedzili reprezentacje Kazachstanu i Korei Południowej.

Rywalizacja odbyła się w dwunastu dyscyplinach: narciarstwie alpejskim, biathlonie, biegach narciarskich, curlingu, łyżwiarstwie figurowym, łyżwiarstwie szybkim, narciarstwie dowolnym, hokeju na lodzie, kombinacji norweskiej, short tracku, skokach narciarskich i snowboardzie. Zimowe Uniwersjady rozgrywane są na świecie od 1960 roku.

Polscy medaliści 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach:

Złoto
Aleksandra Król – snowboard, gigant równoległy
Weronika Biela – snowboard, slalom równoległy
Katarzyna Rusin – snowboard, slopestyle
Adam Cieślar – kombinacja norweska, start masowy
Adam Cieślar, Paweł Słowiok, Wojciech Marusarz – kombinacja norweska, drużyna
 
Srebro
Oskar Kwiatkowski – snowboard, slalom równoległy
Adam Cieślar – kombinacja norweska, Gundersen

Brąz
Karolina Sztokfisz – snowboard, gigant równoległy
Karolina Sztokfisz – snowboard, slalom równoległy
Katarzyna Rusin – snowboard, big air
Paweł Słowiok – kombinacja norweska, Gundersen
Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus, Stanisław Biela - skoki narciarskie, drużyna

Udział Polpharmy w roli sponsora to kolejny przykład  działań promujących aktywność sportową oraz licznych przedsięwzięć skierowanych do środowisk studenckich. Obecność w Kazachstanie ma szczególne znaczenie.  Polpharma jest największym polskim inwestorem w tym kraju. Wyjazd sportowców na Uniwersjadę był finansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Agencja BCMFD Media Communications była odpowiedzialna za współpracę z Akademickim Związkiem Sportowym przy działaniach obejmujących promocję i komunikację w mediach.
 
www.azs.pl/imprezy/uniwersjady/xxviii-uniwersjada-zimowa-almaty-2017
www.facebook.com/PolUniTeam