PayU Lab Forum 2016

To e- or not to e-  that is the question!


21 kwietnia 2016 r. w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się druga edycja PayU Lab Forum – dorocznego spotkania liderów biznesu, którego pomysłodawcą jest jeden z największych na świecie dostawców usług płatniczych dla e-biznesów - firma PayU. W spotkaniu uczestniczyły firmy z wieloletnim doświadczeniem w eCommerce, jak i podmioty, które planują otwarcie kanału online w celu zwiększenia efektywności sprzedaży produktów i usług oraz polepszenia ich dostępności dla cyfrowych konsumentów. Udział wzięła również Minister Cyfryzacji – Anna Streżyńska oraz gość specjalny – prof. Linnar Viik – ojciec estońskiej rewolucji internetowej. 

Po sukcesie zeszłorocznej debaty o światowych trendach i kierunkach rozwoju rynku eCommerce, tym razem tematem przewodnim był „eCommerce & Beyond”. 
 
– Wpływ cyfryzacji na zachowania konsumentów wykracza coraz bardziej poza tradycyjny eCommerce. Jest w związku z tym wiele nowych obszarów, przed którymi rysują się bardzo ciekawe perspektywy rozwoju, a wiedza i technologie firm doświadczonych w eHandlu mogą je dodatkowo poszerzyć. Do debaty na temat tego, jak przygotować biznes, by odpowiedzieć na potrzeby coraz bardziej wymagających konsumentów korzystających z wielu urządzeń na różnych etapach procesu zakupowego, zaprosiliśmy zarówno przedstawicieli administracji publicznej, jak i branż takich jak: energetyka, telekomunikacja, czy ubezpieczenia – mówi Sylwia Bilska, Dyrektor Zarządzający PayU Polska, Członek Zarządu.
 
Wśród zaproszonych do dyskusji ekspertów znaleźli się  m.in.: Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji; Michał Gembicki, CEO cdp.pl, Henry de Courtois, Dyrektor Generalny, AXA Direct oraz Wiceprezes Zarządu, AXA Ubezpieczenia TUiR SA, Jerzy Hejnar, Wiceprezes Zarządu PGE Obrót SA.
Gospodarzem debaty był  Michał Kobosko. 
 
Podczas Forum zostały po raz pierwszy wręczone  nagrody PayU Lab Award. Laureaci otrzymali statuetki w 3 kategoriach głównych: 
eCustomer Experience 
Energetyka: nagroda główna dla PGE
 
Ubezpieczenia: nagroda główna dla LINK4
Telekomunikacja: nagroda główna dla Orange
 
eCommerce  
Usługi: nagroda główna dla XTB 
 Produkt: nagroda główna dla CDP.pl 
CDP.pl 
 
eSector 3.0
Nagroda główna dla UNICEF
 
Partnerami PayU Lab Forum są: Executive Club, Centrum im. Adama Smitha, Forbes. Za koordynację i produkcję PayU Lab Forum odpowiedzialna była nasza Agencja BCMFD Media Communications.
 
Więcej informacji o wydarzeniu na blogu PayU (http://www.payu.pl/blog).