Obchody Światowego Dnia Serca w Warszawie 2014
 
Trwają przygotowania do Obchodów Światowego Dnia Serca w Warszawie. Uroczystość zaplanowana jest na 21 września. Producentem wydarzenia jest agencja BC MFD Media Communications.
 
Obchodom Światowego Dnia Serca towarzyszyć będą szeroko prowadzone działania edukacyjne na temat profilaktyki chorób serca i układu krążenia. W trakcie wydarzenia będzie można zbadać m.in.: poziom glukozy, cholesterolu, ciśnienia tętniczego krwi, wykonać badanie pod kątem jaskry oraz EKG. Uczestnicy obchodów będą mogli skorzystać z porad ekspertów, kardiologów i dietetyków. 
 
W rozmowach na temat profilaktyki chorób serca wezmą udział wybitni specjaliści. Agencja zaprosiła znanych gości oraz przewidziała również atrakcje dla najmłodszych tj.: malowanie buzi, skręcanie balonów w kolorowe zwierzaki, bańki mydlane itd.
 
Światowy Dzień Serca jest przedsięwzięciem międzynarodowym zainicjowanym przez World Heart Federation z udziałem World Health Organisation (WHO), UNESCO i UNICEF’u. Centralne obchody odbywają się co roku jednocześnie w ponad 100 krajach na całym świecie. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej chorób serca oraz promocja zdrowego stylu życia.
 
Według tej organizacji choroby serca i udar mózgu to przyczyna śmierci wielu milionów osób każdego roku. Blisko 80% przedwczesnych zgonów z powodu chorób serca i udaru mózgu można uniknąć. Należy przede wszystkim kontrolować główne czynniki ryzyka: palenie tytoniu, niewłaściwą dietę i brak aktywności fizycznej.
 
Dlatego Polskie Towarzystwo Kardiologiczne już od 12 lat organizuje różne działania edukacyjne. Obchody odbywały się m.in. w Chojnicach, Krakowie, Łodzi, Zamościu, Wrocławiu, Wieliczce, Sopocie.
 
Więcej informacji na: www.dzienserca.com.pl