Gala 190-lecia Polfy Warszawa!


(…) W roku 1824 trzech aptekarzy Samuel Elsner, Henryk Spiess  i Jan Żelazowski oraz kilku przedsiębiorców założyło na terenie Ogrodu Krasińskich w Warszawie Instytut Wód Mineralnych Sztucznych. Jest to najstarszy poprzednik Polfy Warszawa.(…)”. Tymi słowami rozpoczął się film przedstawiający 190 letnią historię  firmy farmaceutycznej Polfa Warszawa podczas uroczystej Gali Jubileuszowej, który odbył się 6 czerwca 2014r. w  audytorium Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie.

Wśród zaproszonych gości byli pracownicy Polfy Warszawa oraz zarząd firmy. Galę poprowadził Tomasz Kammel. Gwiazdą muzyczną wieczoru była Justyna Steczkowska z zespołem. Wyjątkowym momentem gali było wyróżnienie piętnastu pracowników Polfy Warszawa. Wielu gości z zainteresowaniem skorzystało z możliwości  zwiedzania muzeum z przewodnikiem.
 
Polfa Warszawa od 19 kwietnia 2012 roku jest częścią Grupy Polpharma -lidera polskiej branży farmaceutycznej . Polfa specjalizuje się w produkcji leków w ampułkach i fiolkach, a także kropli ocznych oraz kropli donosowych.
Wytwarza cenione przez lekarzy produkty, stosowane w lecznictwie zamkniętym, okulistyce i kardiologii. Pełni funkcję centrum doskonałości w dziedzinie leków sterylnych i oftalmicznych. Posiada w swym portfolio leki ratujące życie, które nie mają innych odpowiedników na rynku.
 
Agencja BC MFD była odpowiedzialna za produkcję całej uroczystości wraz ze scenariuszem, realizację filmów jubileuszowych, program artystyczny i koordynację wszystkich stron zaangażowanych w wydarzenie.