Nagrody „ONA to SKARB” przyznane

Co łączy prezeskę Baby&Care Ewę Misiak, piosenkarkę Monikę Kuszyńską i skrzypaczkę Patrycję Piekutowską? Wszystkie realizują się na polu zawodowym, prywatnym i zmieniają świat na lepszy.  Za swoje dokonania zostały uhonorowane w Plebiscycie „ONA to SKARB” Agaty Młynarskiej. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 14 kwietnia 2014 roku w restauracji Villa Foksal. Plebiscyt został zorganizowany przez portal OnaOnaOna.com – Piękne Strony Kobiety i miesięcznik SKARB, których redaktorką naczelną jest popularna dziennikarka.
 
Plebiscyt „ONA to SKARB” jest kontynuacją Plebiscytu „3 razy ONA”, organizowanego przez portal Agaty Młynarskiej w dwóch ubiegłych latach. Dzięki współpracy z miesięcznikiem SKARB i firmą Rossmann dziennikarka dociera obecnie do szerszego grona kobiet z inspiracją i radą. 
 
Tak jak co roku, celem Plebiscytu jest uhonorowanie wyjątkowych i wszechstronnych kobiet, które stanowią wzór do naśladowania. W trakcie uroczystej Gali przyznano trzy równorzędne nagrody. W wyniku głosowania internautek na kandydatki, wytypowane przez Kapitułę Plebiscytu, zwyciężyła Ewa Misiak, prezeska Baby&Care - największej ogólnopolskiej agencji zatrudniającej nianie, położne i fizjoterapeutów. Ewa Misiak zrewolucjonizowała polski rynek usług opiekuńczych. Wspiera osoby wykluczone z  rynku pracy i pomaga im powrócić do zawodowego życia. Została nagrodzona m.in. przez Puls Biznesu w konkursie na najbardziej wpływowe kobiety polskiego biznesu 2013. 
 
Spośród wszystkich bohaterek „Prawdziwych historii”, publikowanych w ostatnim roku w miesięczniku SKARB i na portalu OnaOnaOna.com, internautki wybrały Monikę Osadnik. Mama Sylwka, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa, jest Prezeską Śląskiej Fundacji „Pomoc Niepełnosprawnym” Aktywnie działa na rzecz niepełnosprawnych. Dzielna, wesoła, niepokorna,  zawsze marzyła, żeby śpiewać. I udało się. Organizuje akcje, kampanie charytatywne i koncerty. Śpiewa na rzecz swojego syna i dla innych niepełnosprawnych dzieci, by dzięki zebranym środkom ułatwić im życie. Jest założycielką Klubu Nie-Zwykłych Kobiet – chorzowskiego Klubu ONA.
 
Redakcja miesięcznika SKARB przyznała nagrodę Monice Kuszyńskiej, wokalistce i autorce tekstów. Po wypadku samochodowym podczas podróży z zespołem Varius Manx  jest sparaliżowana od pasa w dół. Przyznaje, że miała chwile zwątpienia. Udało się jej jednak przezwyciężyć najtrudniejsze momenty. Miała też szczęście do ludzi, którzy wyciągnęli do niej rękę. W czerwcu 2012 wydała solową płytę, która jest efektem przemyśleń ostatnich kilku lat, kiedy artystka zmagała się z następstwami wypadku. Marzy o stałym powrocie na scenę. Jest inspiracją dla wszystkich, którzy nie godzą się na ograniczenia w życiu i pragną czerpać z niego, niezależnie od zewnętrznych okoliczności.
 
Stałym Współorganizatorem Plebiscytu jest Narodowe Centrum Kultury w związku z tym jego dyrektor, Krzysztof Dudek, postanowił wręczyć nagrodę Patrycji Piekutowskiej. Wybitna skrzypaczka zagrała ponad 600 koncertów w 32 krajach, nagrała osiem płyt. Występowała w prestiżowych salach koncertowych m.in. w Nowym Jorku,  Buenos Aires i  Pekinie. Udowadnia, że prezentowanie muzyki klasycznej powinno iść z duchem czasu i być przyjazne oraz zrozumiałe dla wszystkich. Spełnia się nie tylko na polu zawodowym, jest też szczęśliwą żoną i matką czteroletniego Antka. 
 
Plebiscyt, jak co roku, został objęty Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP p. Anny Komorowskiej, a patronat medialny zapewniło TVP 1. Partnerami Plebiscytu są: firma Rossmann, sklep internetowy Merlin.pl, Kosmetyczny Instytut Dr Irena Eris, L'Oréal, Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona, Oceanic Cosmetic & Pharmaceutic, restauracja Villa Foksal,  FLOSLEK LABORATORIUM, Guess, PAT&RUB, Freixenet, GLOBAL COSMED GROUP i Glov Hydro Demaquillage.
 
Podczas spotkania goście podziwiali występy Patrycji Piekutowskiej, Alicji Węgorzewskiej i Doroty Osińskiej.
 
W skład Kapituły Honorowej kolejny raz weszły wybitne Polki, przedstawicielki świata sztuki, nauki, kultury i biznesu: Henryka Krzywonos-Strycharska, Beata Jarosz, Beata Tyszkiewicz, Joanna Fabisiak, Kayah, Nina Terentiew, Violetta Nowak, Ilona Łepkowska, Magdalena Środa i  Agata Młynarska.