Na rynku wydawniczym 15 października 2013 roku pojawiła się autobiografia Tadeusza Wrony pt. „Ja, kapitan”.


Tadeusz Wrona – Pilot PLL LOT, w zdumienie wprowadził cały świat lądując, jako pierwszy w historii, Boeingiem 767 bez podwozia. W „Ja, kapitan” opowiada o swoich marzeniach, pasjach, ideałach, o pokonywaniu przeszkód i wykorzystywaniu szczęśliwych zbiegów okoliczności. Odtwarza swoją życiową drogę od pierwszych kroków w sporcie szybowcowym do pilotowania najnowocześniejszego pasażerskiego samolotu świata – Dreamlinera.

Książka kapitana Tadeusza Wrony może być inspiracją dla wszystkich ludzi, którzy mają pasję. Udowadnia, że jeżeli człowiek czegoś w życiu pragnie, może swoje marzenia zrealizować. Dzięki uporowi i konsekwencji można nawet zostać bohaterem.
 
W rozmowie z Marzeną Rogalską autor powiedział: „(…) Zawsze starałem się utrzymywać cel, który sobie wyznaczyłem. Chciałem, żeby taki był przekaz mojej książki, żeby ktoś, kto będzie chciał ją przeczytać, wiedział, że warto dążyć do wyznaczonego celu, bo trudności w pierwszym odczuciu wydają się przesadzone, ale przez upór można pomału je pokonać. Osiągnięcie celu jest nagrodą za ten trud.”
  • Informacje techniczne:
  • Autor: Tadeusz Wrona
  • Tytuł: Ja, kapitan
  • ISBN 978-83-7177-812-4
  • str. 220 + ilustracje
  • format 145 x 205 mmoprawa miękka
Data premiery: 15 października 2013 roku
Dystrybucja: Empik, Matras, Plus azymut, Media Markt, Olesiejuk, Ateneum,  Wikr Warszawa, Super Siódemka Poznań i inne księgarnie oraz hurtownie.