Znany już nominowanych w XXII edycji konkursu Teraz Polska


8 maja 2012 r. ogłoszone zostały nominacje w tegorocznej edycji Konkursu „Teraz Polska”. W jego XXII edycji zmierzyło się 86 uczestników – najlepszych pod względem jakości produktów i usług, innowacji oraz gmin. Wynik głosowania 33 osobowej Kapituły poznamy 11 czerwca 2012 r. podczas uroczystej Gali w Teatrze Wielkim.

Każdego roku do rywalizacji stają firmy, które liczą na potwierdzenie walorów jakościowych, technologicznych i użytkowych swoich produktów oraz usług. Wśród firm nominowanych w tegorocznej edycji znalazły się m.in. Instytut Badawczy Dróg i Mostów – za innowacyjny Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów (ISKIP), znane wszystkim rodzicom Bielskie Zakłady Obuwia „Befado”, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna – za kreowanie rozwoju przedsiębiorczości poprzez tworzenie otoczenia sprzyjającego zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, a także popularne sery „Lazur”, wódka „Żubrówka Biała” czy gmina Białystok. W sumie do Godła nominowanych zostało 76 uczestników, z czego 32 stanowią produkty, 18 – usługi, 8 – innowacje, 14 – gminy a 4 – inwestycje zagraniczne.

- Nagroda w postaci Godła „Teraz Polska” to wyjątkowe narzędzie marketingowe, które umiejętnie wykorzystane pomaga w skuteczny sposób budować markę Laureata oraz wzmacniać jego pozycję rynkową. Uznanie, jakim Godło cieszy się wśród Polaków powoduje, że firmy nim wyróżnione mogą efektywnie odróżnić się od swoich konkurentów – powiedział podczas konferencji prasowej Michał Lipiński, Szef Konkursu Teraz Polska.

W dniu ogłoszenia nominacji w hali Torwaru miała miejsce wystawa nominowanych do Godła w tegorocznej edycji Konkursu. Była to okazja do zaprezentowania się przed 33 osobową Kapitułą Godła Teraz Polska, w której skład wchodzą autorytety życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego. Po zapoznaniu się z nominacjami Kapituła, na podstawie m.in. ocen wydanych przez niezależne Komisje Ekspertów, wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek Godła „Teraz Polska” odbędzie się 11 czerwca 2012r. w Teatrze Wielkim, gdzie nagrodzeni odbiorą statuetki z rąk przewodniczącego Kapituły Konkursu prof. Michała Kleibera oraz Prezesa Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Krzysztofa Przybyła.

Agencja BCMFD media communications odpowiadała podczas wydarzenia za zaproszenie i opikę nad gośćmi, media relations oraz wsparcie działań logistycznych.

Pełna lista nominowanych znajduje się na stronie: http://www.terazpolska.pl/pl/a/Znamy-juz-nominowanychw-tegorocznej-edycji-Konkursu-Teraz-Polska