Wielki sukces centralnych obchodów Światowego Dnia Serca 2011. 25 września na sopockim Molo przebadało się ponad 5 tysięcy osób!


5 tysięcy osób skorzystało z bezpłatnego  pomiaru ciśnienia. Niektóre osoby po wstępnym badaniu ogólnym kierowane były na EKG (300 osób) i echo serca (300 osób). Ponad 500 zbadało poziom cholesterolu. U ok. 30%  lekarze stwierdzili zbyt wysoki poziom złego cholesterolu i kierowali takie osoby na dodatkowe konsultacje m.in. z dietetykami. Wiele z osób badających ciśnienie i poziom cholesterolu robiło to po raz pierwszy w życiu. Część z osób została skierowana na badania szczegółowe, jedną osobę przewieziono do szpitala z bardzo wysokim ciśnieniem. Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi w ramach swojej kampanii społecznej  "Krewniacy" prowadziła podczas wydarzenia zbiórkę krwi. Udało się pozyskać 15 litrów krwi. 
 
Do promocji profilaktyki chorób serca i układu krążenia, jak co roku przyłączyli się artyści, sportowcy i dziennikarze. Do aktywności fizycznej namawiali ze sceny m.in. Mariola Bojarska-Ferenc, Sylwia Gruchała, Iwona Guzowska, Dariusz Michalczewski i  Marcin Łopucki. Zobaczyć można było pokazy tańca w wykonaniu Roberta Kochanka i Izabeli Janachowskiej oraz uzdolnionych młodych tancerzy z Polskiej Fabryki Tańca Dance Vision TV Gdańsk. Katarzyna Skrzynecka, Olga Bończyk, Dorota Gardias, Joanna Kurowska i Bartek Jędrzejak brali udział w licznych rozmowach na temat zdrowia, zachęcali do regularnych badań, zmiany diety i rzucenia palenia. Imprezę poprowadzili: Agata Młynarska i Tomasz Galiński.  Dzień pełen atrakcji zakończył  Robert Rozmus Show. 
 
Podczas centralnych obchodów Polskie Towarzystwo Kardiologiczne nie zapomniało także o najmłodszych – przygotowano dla nich program artystyczny – wystąpiła m.in. grupa Centrum Uśmiechu z przedstawieniem Fruktaki. Na dzieci czekały także liczne dodatkowe atrakcje jak malowanie buziek czy zajęcia plastyczne z animatorami. 
 
Agencja BC MFD odpowiedzialna była za kompleksową produkcję wydarzenia oraz media relations.