Jesteś w centrum uwagi
Uroczysty wieczór Avivy w Arkadach Kubickiego


Warszawa, 25 października 2010 - na zaproszenie grupy Aviva Warszawę odwiedził Ryszard Horowitz, jeden z prekursorów komputerowego przetwarzania fotografii. Horowitz wziął udział w uroczystym wieczorze w Arkadach Kubickiego. Głównym tematem wieczoru była fotografia i jej różne oblicza. 

Prezentacja wybranych prac Ryszarda Horowitza oraz wystawa zdjęć Janusza Gajosa pt. „Ludzie podpatrzeni” towarzyszyły uroczystej Gali zorganizowanej przez grupę Aviva. Obaj artyści w rozmowie z Grażyną Torbicką opowiedzieli o swojej pasji fotografowania. Kobiecy aspekt fotografii obecny był tego wieczoru dzięki Lidii Popiel i jej atelier fotograficznemu. Każdy z zaproszonych gości mógł odbyć wirtualną podróż do jednego z wybranych miast świata i także stać się bohaterem sesji zdjęciowej. 
 
Wśród zaproszonych gości byli znani artyści, przedstawiciele świata sztuki, biznesu, mediów oraz przyjaciele Janusza Gajosa i Ryszarda Horowitza. Obecni na gali byli m.in. Alicja Resich-Modlińska z córką, Elżbieta Penderecka, Anna Popek, Henryka Bochniarz, Magdalena Środa, Wojciech Pszoniak, Andrzej Pągowski, Irena Karel, Janusz Morgenstern z żoną Krystyną, Jerzy Iwaszkiewicz, Feliks Falk, Tomasz Tomaszewski (fotografik), Maciej Dowbor, Ryszard Bugajski, Małgorzata Zajączkowska, Zuzanna Łapicka-Olbrychska oraz Chris Niedenthal.
 
Okazją do spotkania z twórcami i obejrzenia ich fotografii była pierwsza międzynarodowa kampania Avivy JESTEŚ W CENTRUM UWAGI – Im bardziej przemawia do nas zdjęcie, im bardziej skłania do refleksji i zadumy, porusza nas – tym bardziej chcemy poznać jego twórcę, a często także bohatera zdjęcia. W tym samym stopniu człowiek-artysta i człowiek-bohater zdjęcia są podmiotami tej sztuki, są w centrum naszej uwagi – powiedziała podczas uroczystości Dominika Kraśko-Białek wiceprezes grupy Aviva w Polsce. 
 
Wielkoformatowe fotografie autentycznych klientów i pracowników firmy pojawiły się na początku października br. na wybranych budynkach w Warszawie, Londynie, Paryżu i Singapurze. W listopadzie dołączą do tych miast Nowe Delhi i Bombaj. Zdjęcia na budynkach Warszawy to jeden z wielu elementów tej światowej kampanii. Kolejnym jest projekcja zdjęć na specjalnym ekranie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kto chce, aby jego fotografia została wyświetlona na specjalnym ekranie w jednej z czterech stolic świata, może odwiedzić specjalną stronę www.centrumuwagi.pl lub społeczność Avivy na Facebooku http://www.facebook.com/AvivaPoland i przekazać swoje elektroniczne zdjęcie. Aviva przekaże po 1 funcie na fundusz wsparcia dzieci ulicy za każdą z pierwszych 250 tysięcy fotografii. Celem programu Avivy „Street to school” jest zapewnienie tym dzieciom możliwości edukacji. Fotografie z Polski i innych krajów będą wyświetlane na Pałacu Kultury do 28 października. Zdjęcia pojawią się równocześnie na budynkach w Londynie, Paryżu i Singapurze. 
 
Agencja BC MFD media communications była odpowiedzialna za produkcję Gali oraz za media relations.