PAPAYA RESTAURANT powiększa grono klientów BCMFD media communications
Agencja BCMFD media communications będzie odpowiedzialna za oprawę medialną oraz organizację otwarcia PAPAYA RESTAURANT w Warszawie, przy ul. Foksal 16.
Informacja prasowa,
21 lutego 2006 r.
Mam nadzwyczaj prosty smak.
Zawsze zadowala mnie to co najlepsze.
Oscar Wilde
Zawsze zadowala mnie to co najlepsze.
Oscar Wilde
Magia trzech kultur w centrum Warszawy
W samym sercu stolicy powstało niezwykłe miejsce, w którym spotykają się trzy odległe kultury: Tajlandii, Chin i Japonii. „PAPAYA” to jednak coś więcej niż restauracja, to zaproszenie do podróży w dalekie i odległe krainy. To miejsce, gdzie trzy kultury przenikają się nawzajem tworząc niezwykłą i barwną mozaikę.
Pomysł na stworzenie takiej restauracji dojrzewał w głowie Piotra Miszczuka podczas jego licznych podróży na Daleki Wschód. Zauroczony bogactwem kultur i uwiedziony ich różnorodnością postanowił przenieść do Warszawy kawałek swojej miłości do Azji. Stworzył restaurację w której umieścił najbardziej charakterystyczne elementy tych kultur.
Jak sam mówi, szczególne miejsce w jego sercu zajmuje kuchnia tajska: „niezwykle aromatyczna i specyficzna w smaku”. Rzeczywiście bowiem kuchnia ta doskonale oddaje słowo, z którego pochodzi nazwa państwa Tajlandia – słowa „Thai”, które oznacza wolny. Nie ma tutaj ścisłych reguł dotyczących sposobu przygotowywania dań. Wszystko zależy od wyobraźni. Dzięki temu kuchnia tajska to sztuka i subiektywne odczucie każdego człowieka wyrażone w doborze przypraw, składników i dodatków.
Dania w restauracji przygotowywane są według oryginalnych receptur, przez kucharzy pochodzących z krajów, których dania można znaleźć w menu restauracji. Dlatego też specjalnie sprowadzane są niedostępne w Polsce warzywa takie jak Long Yard Bean – długa na pół metra tajska fasola, chińska kapusta Pak Choy, Cebula szalotka czy posiadająca ponoć uzdrawiające właściwości trawa cytrynowa oraz specyficzne dla kuchni Dalekiego Wschodu przyprawy - kardamon, czy imbir.
W restauracji PAPAYA znajdziemy tradycyjne dania z Tajlandii takie jak słodko - kwaśna zupa Tom Yum Kung a także, najbardziej charakterystyczne dla kuchni japońskiej, sushi. Nad wszystkim królują Teppanyaki czyli stoły z grillem japońskim. Tajski mistrz Teppanyaki urządza przy nich prawdziwe kulinarne show, przygotowując dania na gorącej blasze, na oczach gości. Fruwają wtedy noże, a jedzenie staje w płomieniach. Wszystko jednak dzieje się pod bacznym okiem szefa kuchni Jacka Sulicha, który dba o jakość przygotowywanych potraw. Jacek Sulich to prawdziwy mistrz z wieloletnim doświadczeniem. W swoim dorobku ma przygotowywanie potraw dla znanych polityków, ludzi biznesu oraz koronowanych głów.
Wnętrze restauracji wykonano w nowoczesny i niezwykle modernistyczny sposób. Pierwsze piętro utrzymane jest w ascetycznym, jasnym i pełnym przestrzeni klimacie, przywołującym na myśl proste życie Tajlandii i Chin. Schodząc do sali poniżej mamy wrażenie jakbyśmy znaleźli się na granicy snu i jawy. Ten nie do końca rzeczywisty krajobraz głębin oceanów został uzyskany dzięki specyficznej kolorystyce czerni i bieli. Stoliki zostały ustawione wśród oplatających je alg, a w tle wynurza się olbrzymich rozmiarów obraz Gejszy.
Restauracja PAPAYA to miejsce, które powstało z wielkiej miłości i pasji wielu ludzi. Nic więc dziwnego, że można tu spotkać wszystko to co najlepsze i najpiękniejsze.
Słowniczek:
Won Ton - pierożki chińskie nadziewane mieloną, pikantną wieprzowiną albo kurczakiem, gotowane i podawane do zupy
Tom Yum Kung – ostro-kwaśna zupa z krewetkami
Dim Sum – chińskie słodkie lub pikantne zakąski w postaci pierożków
Satay – kurczak lub wołowina w sosie orzechowym z dodatkiem mleka kokosowego, podawane jako zakąska
Liście pandanusa – liście drzewa pandan, zawijane w nie potrawy zyskują niezwykle oryginalny i wysublimowany smak
Liście banana – liście drzewa bananowego, służą do przyrządzania w nich potraw
Tempura - owoce morze, ryby i warzywa w cieście smażone na głębokim oleju
Pad thai – makaron o kwaśno-słodkawym smaku z kurczakiem lub krewetkami
Stek kobe - japońska polędwica, ekskluzywna ponieważ każda krowa z której pochodzi mięso ma swojego masażystę i słucha muzyki
Long Yard Bean – tajska fasola, jej długość dochodzi nawet do 50 cm
Pak Choy – rodzaj kapusty chińskiej
Cebula szalotka – bliska krewna cebuli, o bardziej wyrafinowanym smaku
Więcej informacji:
Izabela Kałużna
Junior Account Manager
tel. (22) 622 89 45
e-mail: izabela.k@bcmfd.pl