„Fundacja 2002 – 2007: Laureaci”

Wystawa fotografii Lidii Popiel przygotowana z okazji  jubileuszu Fundacji.

Wystawa pt.: „Fundacja 2002 – 2007: Laureaci” to element nawiązujący do jubileuszu 5-lecia organizacji. Jest to swoisty zbiorowych portret polskich naukowców. Na zdjęciach możemy zobaczyć artystyczne zdjęcia naukowców, grantobiorców Fundacji. Ludzi, którzy przyczyniają się do rozwoju polskiej farmacji i medycyny. Fotografie pokazują zdjęcia badawczy w ich naturalnym środowisku pracy – szpitalu, gabinecie, laboratorium.
Autorem tych portretów jest Lidia Popiel, fotograf, prywatnie partnerka Bogusława Lindy.   Artystka wykłada na Wydziale Fotografii Warszawskiej Szkoły Filmowej. Fotografuje od ponad dwudziestu lat. Początki to współpraca z magazynem Moda i Scena.
Jest autorką wielu portretów publikowanych w prasie. Pozowali jej do zdjęć: Bogusław Linda, Magda Umer, Borys Szyc, Małgorzata Kożuchowska, Stanisław Sojka, Małgorzata i Czesław Niemen, Justyna Pochanke, Tomasz Lis i wielu innych.
Portrety jej autorstwa były prezentowane na wielu wystawach w całej Polsce. Raz w miesiącu można zobaczyć zdjęcia mody w jej wykonaniu w dodatku Rzeczpospolitej - Piąta Aleja.
Wystawa będzie prezentowana przez miesiąc w foyer w Budynku Spectra w Warszawie.