Blisko 400 zł na minutę!

Sukces pierwszej aukcji charytatywnej
 RAZEM DZIECIOM.

W poniedziałkowy wieczór 14 maja na scenie Teatru Kwadrat miała miejsce wyjątkowa premiera, choć w tym dniu teatry są zwykle zamknięte. Z potrzeby serca, z inicjatywy firm i ludzi, którym bliski jest uśmiech dzieci odbyła się pierwsza aukcja charytatywna „Razem Dzieciom”. W ciągu 90 minut zebrano ponad 35 tys złotych . Sprzedano ponad 30 dzieł sztuki, przekazanych przez takich artystów jak m.in: Franciszek Maśluszczak, profesorowie ASP – Stanisław Wieczorek, Janusz Stanny, Bogusz Salwiński.

Zebrana kwota pozwoli na zorganizowanie przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” w Chybiu turnusów rehabilitacyjnych dla   dzieci i ich opiekunów Głuchołazach.

Z inspiracji aktora Pawła Wawrzeckiego, sympatyka stowarzyszenia RAZEM w Chybiu organizatorzy akcji „Razem Dzieciom”: Gemini 3000, Brightness Creative Studio, Agencja BC MFD media communications oraz życzliwy takim inicjatywom Teatr Kwadrat – z wielkim entuzjazmem zaprosili do współpracy innych.

Patronat honorowy objęły: Business Centre Club i Fundacja Teraz Polska. A rolę sponsorów przyjęli: Abbeys Europejskie Doradztwo Finansowe, GALERIA D’ART. Sukces aukcji zakończyła degustacja win kalifornijskich Gallo.

Jak przystało na deski Teatru Kwadrat, nie była to zwyczajna aukcja dzieł sztuki, ale spektakl z udziałem wspaniałych gwiazd. Choć cel był poważny – znani aktorzy w sposób dowcipny i z wielkim poczuciem humoru zachęcali zebranych, życzliwych inicjatywie gości do udziału w zabawie. Aukcję dzieł sztuki prowadził Paweł Wawrzecki i Maciej Dworak prezes firmy Gemini 3000 a towarzyszyli mu m.in: Ewa Kasprzyk, Małgorzata Foremniak, Ewa Ziętek, Marek Siudym, Ewa Wencel i Lucyna Malec. Po aukcji odbył się koncert gwiazd polskiej sceny muzycznej, który poprowadziła Zofia Czernicka. Ze swoim repertuarem wystąpili: Robert Chojnacki, Sasza i Wiktoria Katajew, Michał Bajor i światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Walewska. Krzysztof Kolberger wyrecytował piękny wiersz księdza Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…” jednocześnie tłumacząc go na język migowy.

Uczestnicy aukcji i organizatorzy opuszczali Teatr Kwadrat z poczuciem wielkiej satysfakcji
i z mocnym postanowieniem podobnego spotkania już za rok!!!!