RAZEM JUŻ OD 50 lat ! Jubileuszowa Gala 50-lecia Zwierciadła

Magazyn Zwierciadło jest już na polskim rynku wydawniczym od 50 lat. Od tego czasu zaskarbił sobie pokolenia wiernych czytelniczek i czytelników. Z okazji jubileuszu pisma 20 czerwca 2007 r. w ogrodach Pałacu Królikarni w Warszawie odbyła się uroczysta Gala. Święto Zwierciadła celebrowała plejada polskich artystów, ludzi sztuki, dziennikarzy i wielu innych przyjaciół pisma.

Galę prowadzili Monika Richardson, redaktor naczelna Zwierciadła i Maciej Orłoś. Podczas uroczystości zostały wręczone nagrody jubileuszowe pięciu wyjątkowym kobietom, których postawa i styl życia inspirowały czytelniczki Zwierciadła przez 5 dekad. Były one bohaterkami okładek, wywiadów bądź reportaży na łamach pisma. Wyróżnienia otrzymali - Agata Bogacka, Małgorzata Braunek, Agnieszka Grochowska, Małgorzata Niemen i Bożena Walter.

Tradycją pisma od 12 lat są nagrody „Kryształowe Zwierciadła”. Redakcja przyznaje tę nagrodę Ludziom Dialogu, tym „którzy łączą a nie dzielą”. Redakcja wyróżnia osoby, które w sposób istotny przysłużyły się polskiej kulturze i życiu społecznemu. W tym roku nagrodę otrzymał Marek Koterski „za odwagę mówienia prawdy o nas samych i odsłanianie tego, co ukrywamy, za talent w przekazywaniu poważnych, psychologicznych treści w komediowej formie”. „Kryształowe Zwierciadła 2007” zostały też wręczone założycielkom Dojrzewalni Róż – Ośrodka Osobistego Rozwoju Kobiet – Ewie Panufnik i Lucynie Wieczorek. Laureatki uhonorowano „za stworzenie wyjątkowego miejsca, które łączy kobiety w pracy nad sobą i relacjami z innymi. Gdzie każda kobieta ma szansę rozwijać się, dojrzewać, nabierać mocy i wiary w siebie”. Nagrodę wręczyli ubiegłoroczni laureaci „Kryształowych Zwierciadeł” – Ewa Błaszczyk i Joanna Szczepkowska.
„Kryształowe Zwierciadło 2007 Nagrodę Specjalną” otrzymał z rąk redaktor naczelnej Moniki Richardson prof. Władysław Bartoszewski „za nadzwyczajną umiejętność prowadzenia dialogu z ludźmi różnych kultur, wyznań, narodowości, pokoleń. Za to, że przywraca wiarę w istnienie autorytetów, w sens życia w prawdzie i w zgodzie z wartościami. Za wieloletnią służbę społeczną, talent pedagogiczny i dorobek naukowy. Za wielkość i skromność, powagę głosu zabieranego w sprawach publicznych i poczucie humoru. Za witalność!”.
Statuetka przyznana prof. Bartoszewskiemu jest dokładnie pięćdziesiątym „Kryształowym Zwierciadłem” w historii pisma, wręczonym akurat w pięćdziesiątą rocznicę powstania tytułu.

Imprezę uświetnił koncert pięciu polskich wokalistek, symbolicznie reprezentujących 5 dekad polskiej sceny muzycznej: Haliny Frąckowiak, Ewy Bem, Kayah, Kasi Nosowskiej,  Pauliny i Natalii Przybysz (Sistars). Po części oficjalnej odbył się bankiet w czasie, którego w pięknej scenerii ogrodów Królikarni goście mogli wymieniać się opiniami na temat wydarzenia.
Gala cieszyła się ogromnym zainteresowaniem celebrities. 50-lecie pisma świętowali m.in.: Jolanta Kwaśniewska, Ewelina Flinta, Joanna Szczepkowska, Izabela Trojanowska, Natalia Jaroszewska, Magdalena Zawadzka, Katarzyna Herman, Tomasz Brzozowski, Dorota Miśkiewicz, Małgorzata Pieńkowska, Agata Passent, Lidia Popiel, Paweł Królikowski wraz z Małgorzatą Ostrowską, Rafał Królikowski, Krzysztof Materna, Michał Ogórek, Robert Moskwa, Irena Eris, Róża Thun, Maria Wiernikowska, Adam Wajrak wraz z żoną Nurią, Tomasz Schimscheiner, Joanna Sydor, Aneta Kręglicka, Anna Romantowska, Edward Lutczyn, Dorota Soszyńska, Maria Gładkowska, Jerzy Baczyński, Krystyna Kofta, Paweł Deląg, Małgorzata Foremniak.


Partnerzy Gali:  OLAY, Wellaflex.

Patroni medialni: TVN Style, Radio Kolor, Onet, Kobieta onet.pl, Brief, Mediarun.