Fabryka, ciężarówki, nowoczesna konstrukcja, masa i dynamika ….

Agencja BCMFD zorganizowała specjalny program dla dziennikarzy w związku z otwarciem fabryki niemieckiego koncernu MAN w Niepołomicach i premierą nowej generacji ciężarówek. 

Otwarcie fabryki w Niepołomicach to było ogromne wydarzenie dla firmy MAN w Polsce. To już trzecia fabryka koncernu w Polsce. Zakłady MAN pod Krakowem to jedna z najnowocześniejszych na świecie fabryk pojazdów użytkowych. Inwestycja kosztowała ponad 100 milionów euro.
W uroczystości uczestniczyło ponad 500 gości, w tym wysokiej rangi politycy z Polski i Niemiec, pracownicy MAN oraz przedstawiciele przedsiębiorstw zaangażowanych w budowę fabryki MAN.
Agencja była odpowiedzialna za oprawę medialną przedsięwzięcia, przygotowane dwóch konferencji prasowych oraz logistykę dziennikarzy. Pracownicy agencji zorganizowali dwudniowy wyjazd dziennikarzy zajmujących się motoryzacją i tematyką biznesową.
Pierwszego dnia odbyła się konferencja prasowa poświęcona nowej fabryce. O strategii firmy MAN w Polsce i jej planach mówili przedstawiciele przedsiębiorstwa z Niemiec: Pan Anton Weinmann, Prezes Zarządu MAN Nutzfahrzeuge AG, Pan Lars Webo, Członek Zarządu MAN Nutzfahrzeuge AG i Pan Dr. Marc Sielemann, Dyrektor Zarządzający MAN TRUCKS.
Po konferencji, która miała miejsce w Zamku w Niepołomicach, dziennikarze zostali przewiezieni do fabryki. Tam odbyła się uroczystość otwarcia. Oficjalne wystąpienie przedstawił Pan Anton Weinmann. Potem nową montownię pobłogosławił arcybiskup krakowski Stanisław Dziwisz. Po części oficjalnej odbyła się impreza wieczorna łącząca w temacie nowoczesność i koloryt regionu (Małopolski). W programie był spektakl multimedialny „budzenie fabryki do życia”, koncert zespołu Trebunie-Tutki i uroczysta kolacja.
Następnego dnia odbyło się spotkanie prasowe w związku z premierą najnowszej generacji ciężarówek MAN TGS i TGX. Potem impreza wieczorna. Dziennikarze, jak również inni zaproszeni goście mieli możliwość przyjrzenia się z bliska i wejścia do kabiny ciężarówek  zarówno tych najnowszych jak i pozostałych. Impreza trwała do późnych godzin wieczornych.