Ogólnopolska objazdowa wystawa fotograficzna
„Wychowały nas książki”
w ramach Programu TU CZYTAMY

Agencja BCMFD była odpowiedzialna za pozyskanie gwiazd do wystawy zdjęć pt. „Wychowały nas książki” prezentujących znanych i lubianych oraz ich najważniejsze lektury. Projekt był realizowany w ramach kampanii społecznej  „Tu czytamy!”, której podstawowym celem było wykreowanie mody na czytanie. Zleceniodawcą kampanii był Instytut Książki w Krakowie, wykonawcą – firma WYG International.

Znane i lubiane postaci zaprezentowały widzom „swoją” najważniejszą książkę. Taką, która ich „wychowała”, ukształtowała, odcisnęła piętno na ich późniejszym życiu, której bohater był dla nich wzorem, czy po prostu książkę, która była ich ulubioną w dzieciństwie i do której niejednokrotnie wracali.

Każde zdjęcie było opatrzone krótkim, osobistym uzasadnieniem wyboru. Przedstawione postaci prezentowane były na zdjęciach wykonanych w najróżniejszych miejscach. Wszędzie tam, gdzie czytamy, gdzie lubimy być z książką, gdzie odpoczywamy czytając. 

Wystawa została umieszczona w autobusie, który odwiedził w ciągu 4 weekendów 7 dużych miast Polski: Kraków-Katowice-Wrocław-Poznań-Gdańsk-Bydgoszcz-Łódź-Warszawa.

Wydarzenie to było jednym z głównych elementów kamp anii społecznej, której celem było zachęcenie do czytania książek, ponieważ z roku na rok zmniejsza się liczba osób kupujących książki i korzystających z bibliotek.