Najlepsze uczelnie na świecie dostępne dla najbardziej utalentowanych absolwentów
Uroczysta inauguracja Fundacji Rodziny Staraków

W piątek 12 grudnia 2008 r. odbyła się uroczysta inauguracja Fundacji Rodziny Staraków. Założycielem i pomysłodawcą Fundacji jest Jerzy Starak, który od dawna angażuje się w działalność charytatywną. Wieczór uświetnił pierwszy z cyklu Young Creation Plan wernisaż malarstwa artystek z młodego pokolenia oraz koncert Natalii Przybysz.

Nowo powstała Fundacja stawia sobie za główny cel wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich marzeń i pomysłów na życie.

Powołanie Fundacji to efekt obserwacji założyciela, który od lat angażował się m.in. w inicjatywy aktywizujące młodzież z różnych środowisk, chronił i promował polskie zasoby kulturowe oraz dbał o poprawę stanu zdrowia polskiego społeczeństwa.

Podczas uroczystej inauguracji Fundacji odbył się wernisaż młodych przedstawicielek sztuki współczesnej. Swoje prace w ramach wystawy zaprezentowały: Dorota Borowa, Kinga Nowak, Małgorzata Szymankiewicz, Hanna Śliwińska.

Udział w uroczystym wieczorze wzięli liczni goście: artyści, przedstawiciele mediów i biznesu. Spotkanie poprowadziła dziennikarka telewizyjna Joanna Racewicz. Po wernisażu odbył się wieczór jazzowy. Przybyli goście bawili się przy muzyce kwartetu Irka Wojtczaka. Wystąpiła również z koncertem Natalia Przybysz, znana z zespołu Sistars, która wydała jesienią debiutancki solowy album.

Wieczór inaugurujący działalność Fundacji Rodziny Staraków przygotowała agencja BCMFD media communications. Odpowiedzialna była także za media relations.