„Poezja Łączy Ludzi – Mój ulubiony wiersz”
Pierwszy Ogólnopolski Konkurs Fundacji Evens na najciekawszy esej o ulubionym wierszu rozstrzygnięty.

Na początku lutego 2009 r. został rozstrzygnięty pierwszy ogólnopolski konkurs Fundacji Evans na najciekawszy esej o ulubionym wierszu. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Minister MEN Katarzyny Hall oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

Agencja BCMFD media communications podczas organizacji wydarzenia wsparła Fundację w zakresie  relacji z mediami.

Jury w składzie: Adam Zagajewski, poeta –przewodniczący, Janusz Głowacki, pisarz, Maria Kotowska, polonistka, Jacek Mierosławski, operator filmowy, Ewa Zadrzyńska reżyser, wyłoniło 5 zwycięzców (w wieku od 12 do 20 lat) spośród 356 prac.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie wszystkich szkół szkół podstawowych, gimnazjalnych i pozagimnazjalnych z całej Polski.

Międzynarodowy Program belgijsko-francuskiej Fundacji  Evens: „Poezja łączy ludzi – Mój ulubiony wiersz”  promuje poezję i jej miłośników z wiarą, że ich entuzjazmem zarażą się tysiące, jeśli nie miliony mieszkańców Europy. Polska, ojczyzna wielu znakomitych poetów, dwóch laureatów Nobla - jest naturalnym miejscem do rozpoczęcia tej europejskiej akcji. Autorka programu, Ewa Zadrzyńska, rozpoczęła projekt właśnie w Polsce, w centrum Europy Środkowo Wschodniej w 2006 roku. Planowany jest we Francji a następnie w Belgii. Projekt - to kilkuminutowe portrety filmowe osób, które prezentując swój ulubiony wiersz opowiadają o nim w kontekście swojego życia. Filmy pokazywane są podczas specjalnych pokazów i konferencji. Pokazy filmów odbyły się już w Warszawie, Paryżu, Wenecji, Budapeszcie, Wrocławiu, Tel Avivie. Można jej również obejrzeć w soboty i w niedziele w TVP2 i w TVP Kultura.

Fundacja Evens planuje ogłosić ponowny konkurs w przyszłym roku.