Gala Kryształowe Zwierciadła 2009

28 maja w ogrodach Królikarni odbyła się Gala Kryształowych Zwierciadeł 2009. Już po raz czternasty zostały na niej nagrodzone wybitne osobowości ze świata kultury, sztuki, nauki i życia publicznego za szczególne cechy charakteru, dokonania i postawy oraz za umiejętność prowadzenia dialogu.

Agencja BCMFD media communications po raz czwarty odpowiedzialna była za organizację wydarzenia. Wsparła także działania z zakresu media relations.

Kryształowe Zwierciadła otrzymali: Danuta Hübner, Preeti Agrawal oraz Sławomir Idziak. Nagrodę Specjalną za całokształt twórczości otrzymała wybitna aktorka Danuta Szaflarska.

Po raz drugi zostały także przyznane Kryształki Zwierciadła – nagroda dla młodych, obiecujących twórców. W tym roku wśród nominowanych znaleźli się: Aleksandra Czerniawska, Janek Mela, Antoni Pawlicki, Zuzanna i Barbara Wrońskie oraz Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś. W tegorocznej edycji najwięcej głosów czytelników uzyskał Janek Mela.

Uroczystość wręczenia statuetek odbyła się już tradycyjnie w ogrodach warszawskiej Królikarni. Przybyli goście obejrzeli multimedialne show muzyczno-taneczne w reżyserii Włodzimierza Kaczkowskiego z udziałem artystów teatru tańca Zawirowania. Główną atrakcją muzyczną wieczoru był występ Ewy Małas-Godlewskiej i Piotra Cugowskiego. Niecodzienny duet sopranistki i piosenkarza rokowego zaprezentował utwór „I Finally Found Someone”.

Na uroczystość licznie przybyli goście ze świata kultury i sztuki. Oprócz nominowanych i laureatów mogliśmy zobaczyć m.in. Paulinę i Natalię Przybysz, Teresę i Weronikę Rosati, Joannę Szczepkowską, Alicję Resich-Modlińską, Rafała Królikowskiego, Pawła Królikowskiego wraz z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską, Agatę Młynarską, Beatę Sadowską, Małgorzatę Pieczyńską, Janusza Głowackiego i Olenę Leonenko.

Nagrody Kryształowych Zwierciadeł wręczane są od 14 lat. Wśród laureatów z lat ubiegłych znaleźli się m.in.: Wisława Szymborska, Paulo Coelho, Marek Kotański, Hanna Krall, prof. Norman Davies, Agnieszka Holland, Olga Tokarczuk, Aleksander Wolszczan.