Wielkie otwarcie nowej restauracji Magdy Gessler – Trattoria Bellini


To było jedynie kwestią czasu, kiedy Magda Gessler zaprosi nas na włoską kuchnię.  4. listopada słynąca z gorącego temperamentu i miłości do najlepszych smaków warszawska restauratorka uroczyście otworzyła na Rynku Starego Miasta prawdziwie włoską Trattorię Bellini.

Restauracja ukryta jest w gotyckich piwnicach kamienicy Krokodyla na Rynku Starego Miasta,  w samym sercu Warszawy. To ponad 600 m2 powierzchni – kilka pomieszczeń, każde z innym typowym elementem wystroju. W powietrzu unosi się charakterystyczny zapach ziół, przemieszany z zapachem świeżo wypiekanej na oczach gości pizzy. Wianki z rozmarynu, białe kafle, włoskie szkło, drewno, klasyczne blaty stołów, wybór win, karta typowych dań domowej włoskiej kuchni sprawią, że już po chwili poczujemy się jak byśmy znaleźli się ponad 1600 km stąd, w samym centrum Toskanii.

W menu znajdują się potrawy kuchni neapolitańsko-toskańskiej jak np. grzanki z wiejskiego pieczywa z wątróbką i pietruszką lub z karczochami, regionalne wędliny, carpaccio wołowe, fazzoletti z sosem pesto, gnocchi z czterema serami czy pappardelle z ragout z dzika. Znakiem rozpoznawczym Trattorii Bellini będą duże porcje i przystępne ceny. W karcie dań oprócz tradycyjnych włoskich dań znajdą się także potrawy przygotowane specjalnie dla dzieci, jak np. pizza z kremem czekoladowym.

Uoczyste otwarcie odbyło się w środę 4 listopada. Choć podczas uroczystości na zewnątrz panowała prawdziwe zimowa aura, to atmosfera panująca w Trattori pozwoliła przenieść się gościom do rozgrzanych słońcem Włoch. W rytmach włoskiej muzyki wraz z Magdą Gessler i Szymonem Majewskim, który poprowadził imprezę, bawili się m.in. Jacek Żakowski, Allan Starski, Teresa i Dariusz Rosati, Katarzyna Skrzynecka, Monika Mrozowska, Iza Kopeć, Ramona Rey, Marysia Niklińska i Agnieszka Popielewicz.

Restauratorka wraz z Szymonem Majewskim na oczach gości przygotowali pizzę. Podczas pokazu Magda Gessler opowiedziała gościom o wyjątkowym daniu Trattori – białej pizzy.

Agencja BCMFD media communications odpowiadała za organizację i logistykę wydarzenia.

TVN  "Dzień Dobry TVN" o wydarzeniu