Jak urządzić wnętrze zgodnie z nowymi trendami 2018?

MARYWILSKA 44 DESIGN ACADEMY


W Wodnym Parku Handlowym MARYWILSKA 44 w Warszawie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach MARYWILSKA 44 DESIGN ACADEMY. Było ono okazją do szerszego spojrzenia na panujące trendy w architekturze wnętrz i próbą wskazania  tych, które wkrótce nadejdą. Gośćmi spotkania, które poprowadziła Dorota Gardias byli: Ewa Mierzejewska, dziennikarka, autorka bloga  i  ekspertka w dziedzinie urządzania wnętrz oraz Tomasz Pągowski, projektant znany z prowadzenia wielu programów telewizyjnych. 

Według Ewy Mierzejewskiej – „Większość tendencji obecnych na przestrzeni ostatnich lat będzie się nadal rozwijać. Możemy spodziewać się odważniejszych i intensywnych kolorów takich jak  ciemny błękit, czerwień, burgund, mocna zieleń i wiele innych”. Rozmówcy byli zgodni w tym, że świadomy projektant powinien wyciągać wnioski z mijających  sezonów.  „Jako świadomi projektanci, powinniśmy delikatnie wygaszać w naszym portfolio rozwiązania bazujące na trendach utrzymujących się od kilku ostatnich lat. Spodziewajmy się resetu stylistycznego największych prekursorów tych trendów i bodźmy gotowi na nowe, aby nie okazało się, że jesteśmy passe nie mając nic w zamian. Jest to istotne, nawet jeśli finalnie klient postawi na to co już sprawdzone”. – mówił Pągowski. Dlatego  zachęcał architektów do szukania, odkrywania i analizowania tego co się pojawiło i pojawia.
 
Wydarzenie MARYWILSKA 44 DESIGN ACADEMY odbyło się pod znakiem rozpoczynającej się wiosny. Stąd popularność warsztatów, które poprowadziła Maja Popielarska.  Uczestnicy spotkania pod jej czujnym okiem przygotowali – wzorem popularnego lasu - „ogród w słoiku”. 
 
Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu dla projektantów i architektów wnętrz. Laureatką została Pani Monika Możdżeń, która odebrała z rąk Małgorzaty Konarskiej Prezes Zarządu MARYWILSKA 44 - Nagrodę  Główną - wyjazd na targi mebli i wyposażenia wnętrz w Mediolanie - SALONE DEL MOBILE.MILANO 2018. Przyznane zostały wyróżnienia, które odebrali: Marek Lorens (wyróżnienie firmy JETA) , Agnieszka Pluszczewicz (wyróżnienie firmy PSB Mrówka) oraz dodatkowe Sylwia Kulesza, Olga Nowosad oraz Paula Kocuba.