Muzyczne gwiazdy w świątecznym koncercie Polpharmy w Pelplinie

W repertuarze kolędowym wystąpią m.in. A. Zaryan, M. Sadowska, M. Piekarczyk

To już kolejny rok, kiedy w Bazylice Katedralnej w Pelplinie, spotykają się największe gwiazdy polskiej muzyki, żeby wspólnie wystąpić w wyjątkowym, bożonarodzeniowym koncercie. Uroczystość odbędzie się 19 grudnia o godz. 19:00 i jest otwarta dla wszystkich, a udział całkowicie bezpłatny.

Mecenasem i organizatorem koncertu od czternastu lat jest Polpharma. W tym niezwykłym wieczorze biorą udział mieszkańcy Kociewia i okolic, pracownicy i wszyscy, którzy mają ochotę wysłuchać najpiękniejszych kolęd w wykonaniu najlepszych polskich gwiazd.

W tegorocznym koncercie pod kierownictwem Janusza Stokłosy zaprezentują się znakomici artyści. Aga Zaryan - rozpoznawalna na całym świecie wokalistka jazzowa młodego pokolenia wystąpi we własnej interpretacji świątecznych utworów. W parze jazz-rockowej zaprezentują się: piosenkarka, kompozytorka i producentka muzyczna - Maria Sadowska i legenda polskiej sceny rockowej - Marek Piekarczyk. W duecie operowym wystąpią m.in: niezwykle uzdolniona sopranistka - Marta Wyłomańska, oraz jeden z najwybitniejszych tenorów młodego pokolenia - Paweł Skałuba. Natomiast, w ostatniej części koncertu wystąpią najmłodsi wokaliści, w repertuarze polskich kolęd.

Artystom towarzyszyć będzie 50 osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Bałtyckiej z Gdańska. Orkiestra należy do grona najlepszych zespołów symfonicznych w Polsce. Współpracuje z wybitnymi solistami i dyrygentami, w kraju i zagranicą. Wydarzenie uświetni także Polski Chór Kameralny składający się z 24 zawodowych muzyków, którzy należą do wąskiego grona światowej elity w pełni profesjonalnych chórów kameralnych.

Koncert poprowadzi Grażyna Torbicka. Produkcją wydarzenia zajmuje się Agencja BCMFD Media Communications.

Do tej pory wystąpili tu m.in: Natasza Urbańska, Kasia Kowalska, Grzegorz Markowski, Kayah, Stanisław Soyka, Aleksandra Kurzak, Sebastian Karpiel-Bułecka, soliści Teatru Wielkiego, Ewa Małas-Godlewska, Alicja Węgorzewska, Piotr Cugowski, grupa Audiofeels, zespół pop-gospelowy „Trzecia godzina Dnia” z Mietkiem Szcześniakiem, Natalia Kukulska i inni.

Emisja koncertu odbędzie się w TVP 2, w Wigilię 24 grudnia, o godz.: 16.55. 
TVP2 – 25.12 - 02.45 powtórka 
TVP Polonia – 6.01- 10.20AM
TVP Rozrywka – 6.01.2015