Magda Gessler po raz kolejny zaskakuje!

Goście zaproszeni do Patio Domu Dochodowego w Warszawie prześcigali się w domysłach co kryje się za tajemniczą treścią zaproszenia: „magiczna kolekcja”, „fascynujący kształt”, „im bardziej okrągłe i pękate tym smaczniejsze…”, „każda forma podpowiada kształt”. Znana restauratorka znowu wszystkich zaskoczyła. Uroczysty wieczór był okazją do zaprezentowania stworzonej przez Magdę Gessler nowej marki „MG home”.

Magda Gessler w rozmowie z prowadzącym Bartkiem Jędrzejakiem opowiedziała o swoich najnowszych planach. Gościom serwowano dania, które każdy może sam przygotować w specjalnie zaprojektowanych przez restauratorkę garnkach MG home. Na zakończenie wieczoru wystąpił Ryszard Bazarnik, multiperkusjonista, autor nietypowych wydarzeń artystycznych takich jak Koncert Na Ścianie, czy Największy Bęben Świata. Tym razem utwory wykonał na garnkach używając do tego m.in. szlifierki kątowej, wydobywając w ten sposób subtelne dźwięki.
O nowej kolekcji Magda Gessler mówi: „MG home to marka, która powstała na bazie moich doświadczeń i z potrzeby serca. Chciałam, aby garnki i akcesoria kuchenne były nie tylko piękne i wysokiej jakości, ale także idealnie przystosowane do przygotowywania ulubionych potraw. To marka dla tych, którzy jak ja kochają dobry styl i smak.”
Wśród gości wieczoru można było spotkać m.in.: Katarzynę Niezgodę, Karolinę Szostak, Martę Kielczyk, Mariolę Bojarską-Ferenc, Monikę Mrozowską, czy Ewę Szabatin.
Wprowadzeniu magicznej kolekcji Magdy Gessler towarzyszyła konferencja prasowa zorganizowana w Restauracij AleGloria w Warszawie. Pierwszymi osobami, które mogły z bliska zobaczyć nową markę MG i zadać pytania Magdzie Gessler były dziennikarki. Ekspertki działów wyposażenia i akcesoriów kuchennych z zaciekawieniem oglądały profesjonalne linie garnków i rondli, patelnie do smażenia, podgrzewania, grillowania oraz wykańczania dań, noże, eleganckie akcesoria kuchenne - zarówno ze stali nierdzewnej, jak i z wysokiej jakości ekologicznego bambusa.
Różnorodność oferty to efekt doświadczenia znanej restauratorki, jej zamiłowania do szczegółu. Chciała, żeby garnki były przede wszystkim poręczne i praktyczne. Ich kształt powinien podpowiadać co w nich można ugotować. Tak więc zestawy naczyń ze stali nierdzewnej są: szerokie i niskie, przeznaczone na porcje duże i mniejsze, a także wygodne w użyciu. Niektóre garnki, np. z linii TAMIZ, charakteryzują się specjalnymi otworami w kołnierzu pokrywy oraz wyprofilowanym brzegiem, co umożliwia bezpieczne i skuteczne odcedzanie. Do zestawu z trwałego aluminium należą m.in. garnek idealny do przyrządzenia gulaszu, czy strogonowa. Zaś tradycyjna linia naczyń idealnie nadaje się gdy gotujemy powoli, w niskiej temperaturze.
„Stworzyłam produkty, które każdemu pomogą i uprzyjemnią czas spędzany w kuchni. Pozwolą cieszyć się gotowaniem i doceniać wyjątkową atmosferę posiłków przygotowanych w domu. Bardzo ważne jest dla mnie, żeby na co dzień otaczały mnie nie tylko funkcjonalne, ale ładne i trwałe przedmioty. Chciałabym, żeby garnki MG home stały się prawdziwą wizytówką eleganckiej i nowoczesnej kuchni” - dodaje Magda Gessler.